А) Рідні землі вертають, щоб сіяти святе зерно своє, це складнопідрядне означальне речення. Б) Коли грім під час негоди

  • 67
А) Рідні землі вертають, щоб сіяти святе зерно своє, це складнопідрядне означальне речення.
Б) Коли грім під час негоди впаде на голову катів, сонце правди і свободи засяє в тисячі огнів, це складнопідрядне означальне речення.
В) Коли я заплачу на малу хвилину, хтось обов"язково засміється до смерті!, це складнопідрядне означальне речення.
Г) На обрії, одразу за селом, де оболоню сповиває тишина, кульбаби горять і тішать півсвіту своїм цнотливим молодим теплом, це складнопідрядне означальне речення.
Вода
2
А) Рідні землі вертають, щоб сіяти святе зерно своє, - це складнопідрядне означальне речення. У даному реченні головна частина - "Рідні землі вертають", а підрядна частина - "щоб сіяти святе зерно своє". Ця підрядна частина вводить пояснення або обставину, для якої здійснюється дія головної частини речення. Вона пояснює, з якою метою вертаються рідні землі - щоб сіяти святе зерно своє.

Б) Коли грім під час негоди впаде на голову катів, сонце правди і свободи засяє в тисячі огнів, - це складнопідрядне означальне речення. У цьому реченні головна частина - "сонце правди і свободи засяє в тисячі огнів", а підрядна частина - "коли грім під час негоди впаде на голову катів". Ця підрядна частина вводить умову, при якій відбудеться дія, описана в головній частині речення. Тобто, коли грім потрапить на голову катів під час негоди, то сонце правди і свободи засяє в тисячі огнів.

В) Коли я заплачу на малу хвилину, хтось обов"язково засміється до смерті!, - це складнопідрядне означальне речення. У даному реченні головна частина - "хтось обов"язково засміється до смерті!", а підрядна частина - "коли я заплачу на малу хвилину". Ця підрядна частина вводить умову, при якій станеться дія, описана в головній частині речення. Тобто, коли я заплачу на малу хвилину, то хтось обов"язково засміється до смерті.

Г) На обрії, одразу за селом, де оболоню сповиває тишина, кульбаби горять і тішать півсвіту своїм цнотливим молодим теплом, - це складнопідрядне означальне речення. У цьому реченні головна частина - "кульбаби горять і тішать півсвіту своїм цнотливим молодим теплом", а підрядна частина - "на обрії, одразу за селом, де оболоню сповиває тишина". Ця підрядна частина вводить місце або обставину, в якому відбувається описана дія в головній частині речення. Тобто, кульбаби горять і тішать півсвіту своїм цнотливим молодим теплом на обрії, одразу за селом, де оболоню сповиває тишина.