Будь ласка, перефразуйте наступні питання: 1) Що характеризує зовнішність людини? Які ознаки є домінантними, а

  • 13
Будь ласка, перефразуйте наступні питання:
1) Що характеризує зовнішність людини? Які ознаки є домінантними, а які - рецесивними? Які можливі генотипи людини, якщо її фенотип - великі блакитні очі, тонкі губи та прямий ніс?
2) Які гамети утворюються при таких генотипах: а) вв, б) аа, в) кк, г) сс?
3) Які гамети утворюються при наявності таких генотипів: а) pprr, б) aacc, в) kkbb, г) aadd?
4) При яких генотипах батьків можливе одноманіття гібридів у першому поколінні? а) aabb*aabb, б) aabb*aabb, в) aabb*aabb, г) aabb*aabb?
Zabludshiy_Astronavt
29
Давайте перейдемо к задаче по генетике, чтобы решить все эти вопросы. Генетика изучает наследственность и передачу генов от родителей к потомству. Ответим на каждый вопрос по очереди и приведем подробные объяснения.

1)Зовнішність людини характеризується комбінацією генів, які визначають конкретні ознаки. У ситуації, коли домінантний ген має перевагу над рецесивним, ознака, пов"язана зі зовнішністю, буде виражена як домінантна, тоді як рецесивна ознака буде прихована.

В даному випадку, блакитні очі є домінантною ознакою, тонкі губи є рецесивною ознакою, а прямий ніс є домінантною ознакою.

Щоб з"ясувати можливі генотипи людини, ми можемо скористатися правилом спадковості. Для цього використаємо літери "В" для блакитних очей, "Т" для тонких губ і "Н" для прямих нісів, а також в нижньому індексі позначимо рецесивну ознаку "т".

Таким чином, можливі генотипи людини, якщо її фенотип - великі блакитні очі, тонкі губи та прямий ніс, будуть представлені наступними комбінаціями генів:

- Генотип 1: ВТН (домінантний ген для блакитних очей В, домінантний ген для тонких губ Т, домінантний ген для прямого носа Н)
- Генотип 2: ВТт (домінантний ген для блакитних очей В, домінантний ген для тонких губ Т, рецесивний ген для прямого носа т)
- Генотип 3: ВтН (домінантний ген для блакитних очей В, рецесивний ген для тонких губ т, домінантний ген для прямого носа Н)
- Генотип 4: Втт (домінантний ген для блакитних очей В, рецесивний ген для тонких губ т, рецесивний ген для прямого носа т)

2) Для визначення можливих гамет, необхідно розкласти генотип на окремі гени. Для цього використовують закони Менделя.
- генотип "вв" - можливі гамети: в
- генотип "аа" - можливі гамети: а
- генотип "кк" - можливі гамети: к
- генотип "сс" - можливі гамети: с

3) На цей раз, застосуємо розкладання генотипу на окремі гени і з"ясуємо можливі гамети:
- генотип "рр" - можливі гамети: р
- генотип "рр" - можливі гамети: р
- генотип "аа" - можливі гамети: а
- генотип "аа" - можливі гамети: а
- генотип "кк" - можливі гамети: к
- генотип "кк" - можливі гамети: к
- генотип "bб" - можливі гамети: в
- генотип "bб" - можливі гамети: в
- генотип "aдд" - можливі гамети: ад

4) Для визначення однорідності гібридів у першому поколінні ми повинні знати генотипи батьків. У всіх варіантах, що наведені, батьки мають однакові генотипи (називається гомозиготний), тому перше покоління буде однорідним і матиме однаковий генотип з батьками. Отже, для всіх варіантів а) - г), перше покоління буде однорідним і матиме такий самий генотип, як і батьки - "aabb".