Чи була норма про набуття цивільної дієздатності громадянами у віці 21 року, згідно з Кодексом Наполеона, вважаєте
Чи була норма про набуття цивільної дієздатності громадянами у віці 21 року, згідно з Кодексом Наполеона, вважаєте ви це демократичною нормою на той час? Якщо так, то яка її співвідносність із сучасним віком цивільної дієздатності в Україні?
Светлячок 45
Норма про набуття цивільної дієздатності громадянами у віці 21 року була введена Кодексом Наполеона, який був прийнятий у 1804 році. На той час, ця норма вважалася прогресивною та демократичною, оскільки враховувала, що у 21 рік людина досягає повноліття, стає самостійною особою та може відповідально приймати власні рішення.Слід зазначити, що на момент прийняття Кодексу Наполеона було повсякденною практикою встановлювати вік у 21 рік як вік повноліття в багатьох країнах Європи. Таким чином, визначення цивільної дієздатності у віці 21 року не було незвичайним або несправедливим за тогочасних умов.
Однак, на сьогоднішній день співвідношення між віком цивільної дієздатності в Україні та нормою Кодексу Наполеона змінилось. Згідно з чинним Громадянським кодексом України, громадяни набувають цивільну дієздатність від 18 років. Таким чином, український законодавчий вимоги визначають повноліття на 18 році, відповідно, з метою співвіднесення з сучасними усталеними стандартами.
Зміна вікових вимог щодо цивільної дієздатності в Україні відображає розвиток суспільства та його ставлення до самостійності та відповідальності особи. Враховуючи, що сучасна Україна визнає можливість повнолітнього самостійного функціонування і прийняття рішень на раннійшому віці, зміна цивільної дієздатності на 18 році відображає більш сучасний та демократичний підхід до визначення повноліття.
Надіюся, ця детальна інформація відповідає на ваше запитання і надає зрозуміле роз’яснення щодо норми про набуття цивільної дієздатності в різні періоди. Якщо у вас є ще які-небудь питання, будь ласка, не соромтеся запитувати!