Чому сільгоспвідділ цк кп(б)у зробив таке повідомлення: з лютого 1946 року населення брянської, калузькової

  • 38
Чому сільгоспвідділ цк кп(б)у зробив таке повідомлення: з лютого 1946 року населення брянської, калузькової, орловської, одеської, полтавської, київської, вінницької та інших областей почало масово переселятися до західних областей України за причиною голоду 1946-1947 років та радянізації? В чому полягала нова хвиля колективізації та мобілізації до УПА в західних областях України?
Zmey
50
Сільгоспвідділ ЦК КП(б)У зробив таке повідомлення щодо переселення населення з певних областей України до західних областей на початку 1946 року. Причиною цього переселення був голод, що поширювався у 1946-1947 роках, а також процес радянізації.

Голод 1946-1947 років був наслідком ряду об"єктивних і суб"єктивних факторів. Серед них були недостатній врожай, знецінення грошей, система призначення планів обласними органами влади і низькі заробітні плати. Такі фактори сприяли розірванню старих і неефективних методів сільського господарства, що спричинило перебіг до нової хвилі колективізації та мобілізації до УПА.

Нова хвиля колективізації передбачала впровадження колгоспів, що є сільськогосподарськими об"єднаннями, у яких земля та засоби виробництва перебувають у спільній власності. Основною метою колективізації було покращення організації сільського господарства та його продуктивності шляхом збільшення масштабів виробництва і поліпшення умов праці селян. Колективізація також ліквідувала якісь форми багатств пізнього капіталізму та призвела до розподілу землі.

Мобілізація до УПА в західних областях України включала в себе активне залучення молодих людей до рядів Української повстанської армії. УПА була повстанською організацією, що ставилася проти радянської влади, зокрема, активно боролася з колективізацією, індустріалізацією та колонізацією окупованих земель. Мобілізація до УПА в західних областях України здійснювалася з метою збільшення чисельності повстанців і налагодження суцільної антирадянської діяльності.

Отже, повідомлення сільгоспвідділу ЦК КП(б)У було обгрунтоване станом голоду 1946-1947 років та необхідністю проведення нової хвилі колективізації та мобілізації до УПА в західних областях України з метою поліпшення ситуації в сільському господарстві та збереження територіально-політичної стабільності у цих регіонах.