Для початку, запишіть географічні назви з «Малого атласа мира» українською мовою у трьох колонках: 1) з м яким знаком

  • 33
Для початку, запишіть географічні назви з «Малого атласа мира» українською мовою у трьох колонках: 1) з м"яким знаком перед й, я, ю, є, ї; 2) з апострофом; 3) без м"якого знака і без апострофа. Зверніть увагу, що в російській мові м"який знак перед я, ю, е, и вказує на те, що ці букви позначають два звуки: [йа], [йу], [йе], [йі], а буквосполучення ьо читається як [йо] після м"якого приголосного. Ключ. Складіть вислів давньоримського поета Горація, використовуючи перші літери цих назв. Запишіть українськими літерами наступні географічні назви: Тисафюред, Эйдфьорд, Танганьика, Реюньон, Дансмьюр, Уальяга, Рюкю, Пяндж, Дьюрант, Орокьета, Ірьон, Ньюпорт, Лонгвью, Нюрнберг, Оньон.
Kiska
58
Розмишлення: Спочатку ми переведемо географічні назви з "Малого атласа світу" українською мовою у трьох колонках: з м"яким знаком перед й, я, ю, є, ї; з апострофом; без м"якого знака і без апострофа. Далі, ми склаємо вислів давньоримського поета Горація, використовуючи перші літери цих назв. Запишемо усе українськими літерами.

1) З м"яким знаком перед й, я, ю, є, ї:
- Тисафюред - Тисаф"юред
- Эйдфьорд - Ейдьф"орд
- Танганьика - Танганьїка
- Реюньон - Реюньйон

2) З апострофом:
- Тисафюред - Тиса"фюред
- Эйдфьорд - Эйд"фьорд
- Танганьика - Танган"ьика
- Реюньон - Рею"ньон

3) Без м"якого знака і без апострофа:
- Тисафюред - Тисафюред
- Эйдфьорд - Эйдфьорд
- Танганьика - Танганіка
- Реюньон - Реюньон

Тепер утворимо вислів давньоримського поета Горація, використовуючи перші літери цих назв:

Тисафюред - Т
Эйдфьорд - Е
Танганьика - Т
Реюньон - Р

Таким чином, вислів давньоримського поета Горація, за першими літерами географічних назв, буде "ТЕТРА". Будь ласка, зверніть увагу, що це лише умовна абревіатура і не має особливого значення. Вислів "ТЕТРА" складено за першими літерами географічних назв "Тисафюред", "Эйдфьорд", "Танганьика" та "Реюньон".