Дуже дякую! Розділові члени речення 1 додаток 2 обставина 3 визначення 4 пояснення (прикладка) А) Молоду жінку, змучену

  • 35
Дуже дякую! Розділові члени речення 1 додаток 2 обставина 3 визначення 4 пояснення (прикладка)
А) Молоду жінку, змучену і сиву, чекають новини про її чоловіка.
Б) У тих сумках, окрім шкільних підручників, були наповнені календарі, годинники, біографії та інші книги.
В) Ось старе Монастирище, яке колись було козацьким селом.
Г) Поліна зітхає, шанобливо ставляючи зношені стоси на полицю.
Д) Всюди відчувається бідність і запустіння.
1 додаток 2 обставина 3 визначення 4 пояснення (прикладка)
А) Грицика, найкращого товариша Санька, пасе панські телиці за селом.
Б) На світі можна знайти все, крім рідної матері.
В) Летіть
Strekoza
9
1. Дуже дякую! Розділові члени речення:
- Молоду жінку, змучену і сиву (доповняє підмет "молоду жінку" і вказує на її стан і зовнішність), чекають новини про її чоловіка.

Обоснование: Розділовий член "молоду жінку, змучену і сиву" є додатком до підмета "молоду жінку". Він вказує на стан і зовнішність жінки, докладаючи додаткову інформацію до підмета. В даному випадку цей розділовий член виконує функцію додатку, оскільки вказує на зовнішній стан жінки і має незалежне значення від решти речення. Таким чином, "Молоду жінку, змучену і сиву" - додаток до підмета "молоду жінку".

2. У тих сумках, окрім шкільних підручників, були наповнені календарі, годинники, біографії та інші книги.

Обоснование: Розділовий член "У тих сумках, окрім шкільних підручників" вказує на зміст чи склад сумок і виконує функцію обставини, оскільки описує додаткові обставини (предмети), які були в сумках. В даному випадку цей розділовий член вказує на додаткові предмети, які були поряд з шкільними підручниками в сумках.

3. Ось старе Монастирище, яке колись було козацьким селом.

Обоснование: Розділовий член "Ось старе Монастирище" вказує на об"єкт, про який йде мова і виконує функцію визначення, оскільки деталізує поняття "Монастирище". В даному випадку цей розділовий член роз"яснює, яким саме є Монастирище.

4. Поліна зітхає, шанобливо ставляючи зношені стоси на полицю.

Обоснование: Розділовий член "Поліна зітхає, шанобливо ставляючи зношені стоси на полицю" вказує на спосіб дії і виконує функцію пояснення або прикладки. В даному випадку цей розділовий член роз"яснює, як саме Поліна ставить стоси на полицю - шанобливо.

5. Всюди відчувається бідність і запустіння.

Обоснование: В цьому реченні не має розділових членів. Явно відокремлених груп слів, які мають самостійне значення на місціх між частинами складного присудка чи приклади - розділових членів, немає. Так як речення не має обставин, визначень чи пояснень, розділових членів не потрібно використовувати.

6. Грицика, найкращого товариша Санька, пасе панські телиці за селом.

Обоснование: Розділовий член "Грицика, найкращого товариша Санька" вказує на особу чи предмет, який характеризує, і виконує функцію додатку, оскільки вказує на особу, яка пасе телиці. В даному випадку цей розділовий член додає інформацію про те, що Грицик є найкращим товаришем Санька.

7. На світі можна знайти все, крім ...

Обоснование: В цьому реченні немає завершених розділових членів. "Крім" вказує на подальший перелік об"єктів або ідей, які не включаються в описувану ситуацію, але перелік не продовжується в останньому реченні. Так як речення не має попередньо вказаних об"єктів або ідей, на які може посилатися "крім", розділовий член в цьому реченні не використовується.