Дуже важлива правильна відповідь з описом до кожного запитання. 1. Як називається розділ науки про мову, що вивчає

  • 63
Дуже важлива правильна відповідь з описом до кожного запитання. 1. Як називається розділ науки про мову, що вивчає слово як частину мови? А) Фразеологія; Б) Морфологія; В) Орфографія; Г) Синтаксис. 2. У якому словосполученні залежне слово виражене пасивним дієприкметником? А) Лежачий на траві; Б) Достигле яблуко; В) Освітлена кімната; Г) Палаючі серпанки. 3. Яку синтаксичну роль виконує дієприкметник у реченні "Згаяного часу і конем не доженеш"? А) Додаток; Б) Означення; В) Обставина; Г) Присудок. 4. В якому реченні дієприкметниковий зворот не потрібно відокремлювати комами?
Антоновна
19
1. В данном случае речь идет о науке, которая изучает слово как часть речи. Этим розділом науки является морфологія. Розділ Фразеологія изучает устойчивые сочетания слов, Орфографія - орфографические правила, а Синтаксис - правила соединения слов в предложение. Однако вопрос предполагает, что речь идет именно о части речи, поэтому правильный ответ - Б) Морфологія.

2. Пасивний дієприкметник - це дієприкметник стану або дії, який вказує на те, що підмет характеризується залежною дією або станом. В данном случае словосполучення "Палаючі серпанки" має пасивний дієприкметник "палаючі". Варіант Г) Палаючі серпанки.

3. Дієприкметник у реченні "Згаяного часу і конем не доженеш" виконує синтаксичну роль означення. Дієприкметник "згаяного" вказує на якусь ознаку підмета, а саме, пропущений час. Тому правильний варіант Б) Означення.

4. Дієприкметниковий зворот потрібно відокремлювати комами, коли він є поясненням до підмета. Варіанти А) Лежачий на траві, Б) Достигле яблуко і В) Освітлена кімната є прикладами дієприкметникових зворотів, і в цих реченнях потрібно відокремити дієприкметник комами. Таким чином, правильний варіант - Г) Палаючі серпанки. В даному реченні дієприкметниковий зворот можна використовувати без коми, так як він є необов"язковим прикметниковим додатком до присудка.