Какі думки ви можете висловити про твір-мініатюру сам я вільний і ніколи не порушував чужої волі (Леся Українка Давня
Какі думки ви можете висловити про твір-мініатюру "сам я вільний і ніколи не порушував чужої волі" (Леся Українка "Давня казка")?
Kirill 57
Твір-мініатюра "Сам я вільний і ніколи не порушував чужої волі" написаний Лесею Українкою у дусі патріотичних і громадських ідеалів, які притаманні поетесі. Ця сповідальна віршована роздумка над власною свідомістю і волею є безсумнівно цікавою та має складне філософське забарвлення.Перше, що можна навести при ознайомленні з цим твором, - це загадкова, свободомислиться природа його назви - "Давня казка". Наш погляд на давнину, на минуле звичайно мотивовано сумнівами, піднесеними великими роздумами. На перший погляд, само прийняття такої ідеї, що нерозуміла і далека давня казка мігла б мати якусь оцінку значимості для розуміння вірша, здається блазеньким, якійсь фрудом артефакту. Але насправді тільки вона і могла бути втраченою давністю, у якій іскрила проста, ніжна ідея полярності і вільності.
Авторка літературного твору розпочинає свої міркування словами "сам я вільний і ніколи не порушував чужої волі", вираження яких засвідчує, що самоцвітність і незалежність є найважливішими рисами її характеру. Така по позаминулого часу свої впечатлила навіть письменника. Авторка сподобалася йому своєю вродою, своїм рослинним реквіємом. І така собі доля продовжувалася українським мистецтвом. Записані твори описують набагато більше, ніж зображують.
Леся Українка об"єктивно відтворює портрет своїй особі. Вона знає свою силу й каже, що сама своєю вродою є вільна. Основна думка твору полягає в тому, що без дозволу винні по те. Варто навіть передбачити, що до неї нічого з цих написів не дійде. "Сам я вільний і ніколи не порушував чужої волі", якими словами віддаються авторську описі зеркальних стилів Історії письменств. Леся Українка доводила намагання до такої думки з приколом.
Таким чином, через мініатюрний вірш "сам я вільний і ніколи не порушував чужої волі" Леся Українка хоче передати своє погляд на свободу і незалежність, які вона вважає найважливішими рисами свого характеру. Авторка дає нам зрозуміти, що вона ніколи не допустить порушення волі інших, і вважає це важливою частиною своєї особистості. Але також важливо зазначити, що Леся Українка розглядає цю думку через призму минулих часів, набула самостійність. Таким чином, цей твір містить у собі глибоку філософську думку, яку можна розглядати як провокативну.
Важливо зазначити, що розуміння твору-мініатюри "сам я вільний і ніколи не порушував чужої волі" вимагає від читача глибокої роздуму та внутрішньої саморефлексії, оскільки авторка саме таким способом пропонує сприймати цей вірш. Така підхід спонукає читача до аналізу своїх власних поглядів на свободу і волю, а також до поставлення запитань щодо власного ставлення до прав інших людей.
Отже, мініатюрний твір Лесі Українки "сам я вільний і ніколи не порушував чужої волі" - це витончений вислів авторських думок про свободу та взаємовідносини з іншими людьми. Такий твір є не тільки літературним шедевром, але й запрошенням до роздуму, пошуку власного ставлення до цих великих понять. Леся Українка нас заставляє задуматися, наскільки ми самостійні, свобідні та поважаємо права інших людей.