На підставі зображення 31.2 запропонуйте молекулярно-генетичне пояснення того, чому у гетерозиготних особин забарвлення

  • 19
На підставі зображення 31.2 запропонуйте молекулярно-генетичне пояснення того, чому у гетерозиготних особин забарвлення квітки є кольоровим, а не білим.
Letuchiy_Demon_1327
59
На зображенні 31.2 ми бачимо, що гетерозиготна особина має кольорові квітки, а не білі, як у гомозиготних особин. Молекулярно-генетичне пояснення цього явища пов"язане з генетикою та спадковістю кольору квітки.

Перш за все, ми повинні знати, що спадковість характеристик, таких як колір квітки, залежить від наявності та комбінації генів. У даному випадку, ген, що відповідає за кольорові квітки, будемо позначати літерою "A", а ген, що відповідає за білі квітки, будемо позначати літерою "a".

Якщо особина має два однакових гени - гомозиготна - то вона буде мати відповідну характеристику, наприклад, білі квітки (aa). Але, якщо особина має два різних гени - гетерозиготна - то характеристика буде залежати від того, який з генів буде виявлятися.

У даному випадку, колір квітки (кольоровий або білий) залежить від того, який ген (A чи a) буде домінувати над іншим. Ген для кольорових квіток (A) є домінантним. Отже, навіть якщо у гетерозиготної особини є один ген для кольорових квіток (A) і один ген для білих квіток (a), то кольоровий ген буде проявлятися, тому що він має сильнішу силу (домінує) над білим геном.

Отже, зображення 31.2 демонструє гетерозиготну особину з кольоровими квітками через наявність домінантного гена для кольорових квіток (A).