Напишіть стислу пам ятку для виборців з названими статтями 80-86 Закону України Про вибори народних депутатів України

  • 2
Напишіть стислу пам"ятку для виборців з названими статтями 80-86 Закону України "Про вибори народних депутатів України". Питання головне "Як голосувати у день виборів". Опишіть послідовність дій виборця на виборчій дільниці.
Snezhok
31
Само процес голосування на виборчій дільниці може здатися складним, але я дам тобі стислу пам"ятку з поясненнями про кожен крок, щоб ти зрозумів, як саме всі ці дії відбуваються. Назад в процес голосування!

1. Приходи на виборчу дільницю: У день виборів, ти повинен прийти на виборчу дільницю, вказану в своїй виборчій посвідченні. Вона зазвичай знаходиться в школі, будівлі громадського значення або іншому публічному місці в твоєму населеному пункті.

2. Проходження контролю: При вході на виборчу дільницю тобі потрібно буде пройти контроль, де твоя особа буде перевірена. Ти повинен показати свою виборчу посвідчення та документ з фотографією (паспорт або довідник) з метою підтвердження своєї особи.

3. Отримання бюлетеня: Після проходження контролю, тобі буде видали бюлетень - це спеціальний аркуш паперу, на якому перераховані всі кандидати, з назвою політичної партії залишились на обрання народних депутатів. Твоя задача - обрати одного з них, який відповідає твоєму виборчому вподобанню.

4. Встигни у вітальну кімнату: Після отримання бюлетеня, підійди до вітальної кімнати, щоб відмітити свої особисті дані в списку виборців. Це необхідно, щоб підтвердити, що ти зареєстрований в якості виборця і готовий проголосувати.

5. Голосування: Зайди до кабіни, яка знаходиться на виборчій дільниці. Вона надає тобі приватність, щоб ніхто не бачив твоєї виборчої волі. На бюлетені бачиш виборчий список кандидатів. Помічай своє вибране поле, наприклад, галочкою або хрестиком поруч з іменем кандидата, якого ти хочеш обрати.

6. Згортання бюлетеня: Після того як ти зробив свій вибір, згорни бюлетень так, щоб ніхто не знаходив, кого ти обрав. Твоя виборча воля є секретною, тому тримай бюлетень у руках таким чином, щоб ніхто не міг побачити, яким чином ти проголосував.

7. Видача пам"ятки: Після того, як ти згорнув бюлетень, підійди до членів виборчої комісії та передай їм бюлетень. Не забудь взяти свою виборчу посвідчення назад. Також, на виході з виборчої дільниці, тобі можуть надати пам"ятку з повним списком статей Закону України "Про вибори народних депутатів України", які були названі в головному запитанні.

Це, по суті, весь процес голосування у день виборів. Я сподіваюся, що ця пам"ятка допоможе тобі зрозуміти, як саме можна голосувати на виборчій дільниці.