Перепишіть речення, підставляючи прийменники у пропуски. І. А вдень дядьки ... по морозу водохрестні рубають ополонку
Перепишіть речення, підставляючи прийменники у пропуски. І. А вдень дядьки ... по морозу водохрестні рубають ополонку ... в Сулі. (Д.Білоус.) Пливуть ... по Збручу тумани, цвітуть ... в Смотричеві сади. (Л.Дмитерко.) ... по Дніпру, Дунаю і Ятрані білі роси випила гроза. (А.Малишко.) Обернусь я ... у зозулю, ... до Дунаю полечу. (Олександр Олесь.) А Рось кипіла ... на кам"яному ложі, ... на голих вітах кричало вороння. А там – Дніпро аж ген ... до Базавлука, аж .. за пороги й далі ... до лиману. (Л.Костенко.) Мій зір чарує придніпровою вродою ... на кручах високих й лугових долинах. (І.Савич.) Лиман ранковий встав ... у тумані. Туман...
Ярмарка 38
В заданих реченнях необхідно підставити прийменники у пропуски.І. А вдень дядьки розбивають по морозу водохрестні рубають ополонку на Сулі. (Д.Білоус.)
У цьому реченні ми можемо побачити, що дядьки проводять дію "розбити ополонку" після дієслова "рубають", тому прийменник "по" відповідає за сполучення цих дій разом.
Пливуть тумани по Збручу, цвітуть сади в Смотричеві. (Л.Дмитерко.)
Тут ми бачимо, що тумани проводять дію "пливуть" і їх напрямок - "по Збручу". У реченні також згадується, що сади цвітуть, тому прийменник "в" відповідає за місце "Смотричеві".
Питає Дніпро, Дунай і Ятрань білі роси випила гроза. (А.Малишко.)
Тут ми бачимо, що роси були випиті грозою, але ми дізнаємося, що ця дія стосується не однієї ріки, а трьох - Дніпра, Дунаю і Ятрані. Тому прийменник "по" використовується для об"єднання цих трьох назв рік разом.
Обернусь я вівцею, полечу до Дунаю. (Олександр Олесь.)
Тут ми бачимо, що герой відшукує бідолах і після цього рухається у напрямку до Дунаю. Тому прийменник "до" використовується для вказівки напрямку дії героя.
А Рось кипіла на кам"яному ложі, на голих вітах кричало вороння. А там - Дніпро аж ген до Базавлука, аж до порогів і далі до лиману. (Л.Костенко.)
У цьому реченні використовуються прийменники для вказівки місцезнаходження річок і водойм. Рось кипіла "на кам"яному ложі" і "на голих вітах", а Дніпро протікає від Базавлука "до порогів" і далі "до лиману".
Мій зір очаровує придніпровою красою на високих кручах і лугових долинах. (І.Савич)
В цьому реченні прийменники використовуються для вказівки, де знаходиться місце, яке очаровує зір. Краса придніпровою знаходиться "на високих кручах" і "лугових долинах".
Надіююся, що ці пояснення допомогли вам з виконанням завданння! Будь ласка, звертайтеся, якщо в вас є ще якісь запитання.