Перепишіть, якщо можливо, наведені речення, замінюючи підрядну частину відокремленим означенням, вираженим

  • 14
Перепишіть, якщо можливо, наведені речення, замінюючи підрядну частину відокремленим означенням, вираженим дієприкметниковим зворотом. Я прочитала книжку, куплену бабусею, майже за один день. Доню, забери до школи млинці, приготовані мною вранці. Серед тварин, що проживають у зоопарку, мене найбільше вразили ведмеді. Учням, які підготували доповідь, вчитель дозволив не писати контрольну роботу. Завдання, яке ми не виконали сьогодні, буде чекати нас завтра. Хлопець, який випадково взяв мою валізу, виявився моїм сусідом.
Магический_Космонавт
7
1. Я прочитала книжку, куплену бабусею, майже за один день.
Я прочитала книжку, куплену мною бабусею, майже за один день.

Обоснование: В данном случае, підрядна частина "куплену бабусею" може бути замінена вираженням дієприкметникового звороту "куплену мною", що більш стисло виражає залежність обставини від дії головного пропозиції.

2. Доню, забери до школи млинці, приготовані мною вранці.
Доню, забери до школи млинці, приготовані вранці мною.

Обоснование: Тут, підрядна частина "приготовані мною вранці" може бути замінена вираженням дієприкметникового звороту "приготовані вранці мною", який є більш компактним способом виразити залежність обставини від дії головного пропозиції.

3. Серед тварин, що проживають у зоопарку, мене найбільше вразили ведмеді.
Серед тварин, що проживають у зоопарку, ведмеді найбільше вразили мене.

Обоснование: У цьому випадку, підрядна частина "що проживають у зоопарку" може бути замінена вираженням дієприкметникового звороту "проживають у зоопарку", але зворот поміщається перед головним пропозицією для більш зручного читання.

4. Учням, які підготували доповідь, вчитель дозволив не писати контрольну роботу.
Учням, підготувавшим доповідь, вчитель дозволив не писати контрольну роботу.

Обоснование: В даному випадку, підрядна частина "які підготували доповідь" може бути замінена вираженням дієприкметникового звороту "підготувавшим доповідь", який виражає залежність обставини від дії головного пропозиції.

5. Завдання, яке ми не виконали сьогодні, буде чекати нас завтра.
Завданню, не виконаному сьогодні, буде чекати нас завтра.

Обоснование: У даному випадку, підрядна частина "яке ми не виконали сьогодні" може бути замінена вираженням дієприкметникового звороту "не виконаному сьогодні", щоб виразити залежність обставини від дії головного пропозиції.

6. Хлопець, який випадково взяв мою валізу, виявився моїм сусідом.
Хлопець, випадково взявший мою валізу, виявився моїм сусідом.

Обоснование: В даному випадку, підрядна частина "який випадково взяв мою валізу" може бути замінена вираженням дієприкметникового звороту "випадково взявший мою валізу", який є зручнішим для виразу залежності обставини від дії головного пропозиції.