порівняйте становище жителів сільської місцевості України на правобережжі після підписання угоди про входження
порівняйте становище жителів сільської місцевості України на правобережжі після підписання угоди про входження під владу Російської імперії та громадян західноукраїнських земель, що перейшли під панування Австро-Угорщини?
Валера_7665 11
Після підписання угоди про входження під владу Російської імперії, становище жителів сільської місцевості України на правобережжі зазнало певного змін. На той час, Російська імперія мала свої особливості в управлінні і сільською місцевістю.Українське село було організоване за принципом міроустрою, де громада, що складалася з селян, самостійно здійснювала внутрішні справи. Російська імперія змінила цю систему, перетворивши громади на сільські общини.
Сільські общини були керовані поміщиками (власниками земельних наділів), які мали значний вплив на життя селян. Вони встановлювали певні правила і обов"язковості, такі як сплату ренти за користування землею. Жителі села ставали на земельні присяги перед поміщиком, що означало збереження певних феодальних залежностей.
У той же час, громадяни західноукраїнських земель, що перейшли під панування Австро-Угорщини, також зазнали змін у своєму становищі. Австро-Угорська імперія впровадила систему громадянського самоврядування. Така система сприяла розвитку національно-культурної свідомості українців, надала їм більшу свободу в процесі прийняття рішень щодо справ сільськогосподарського господарства і надала політичні права.
У порівнянні з поміщицьким устроєм, австро-угорський підхід був менш обтяжливим для селян, адже він надавав відносну свободу сільським жителям. Наприклад, вони мали більшу можливість обирати своїх управителів і мали певну самостійність у справах громади.
Таким чином, становище жителів сільської місцевості України на правобережжі після підписання угоди про входження під владу Російської імперії та громадян західноукраїнських земель, що перейшли під панування Австро-Угорщини, суттєво відрізнялися. Російська імперія впровадила більш феодальне управління, тоді як Австро-Угорська імперія надала більше свободи і прав українським селянам.