Позначте складнопідрядне речення з підрядним з’ясувальним. а чи ми можемо вгадати, що сталося з нашим краєм? б перед

  • 19
Позначте складнопідрядне речення з підрядним з’ясувальним. а чи ми можемо вгадати, що сталося з нашим краєм? б перед тим, як помираєш, повтори дітям казку, яка залишилася як спомин. в я син твій, син, що йшов на смерть за тебе. г коли у ній зросте власний світ з сонцями і зорями.

Зазначте складнопідрядне речення причини. а ні, ти б не полігав в курганах, якби був у кайданах. б везли туди, щоб у холодних краях знищити велетнів народних. в тому, як колють коней шаблями в морди й під боки, щоб роз’ярити. г веди мене негайно – я смерть.
Пылающий_Жар-птица
5
Разберем каждое предложение и определим складноподчинённое предложение с подчинительным вопросом.

1. "а чи ми можемо вгадати, що сталося з нашим краєм?" - это складноподчинённое предложение с подчинительным вопросом. Вопрос "чи ми можемо вгадати, що сталося з нашим краєм?" является подчинительным вопросом, который объединяется со вводным словом "а" и зависимой частью предложения "чи ми можемо вгадати, що сталося з нашим краєм?".

2. "б перед тим, як помираєш, повтори дітям казку, яка залишилася як спомин." - это простое предложение, а не складноподчинённое.

3. "в я син твій, син, що йшов на смерть за тебе." - это простое предложение, а не складноподчинённое.

4. "г коли у ній зросте власний світ з сонцями і зорями." - это складноподчинённое предложение причины. Вводное слово "коли" указывает на причину и связывает зависимую часть предложения "у ній зросте власний світ з сонцями і зорями" с главной частью предложения.

5. "а ні, ти б не полігав в курганах, якби був у кайданах." - это складноподчинённое предложение причины. Вводное слово "якби" указывает на причину и связывает зависимую часть предложения "ти б не полігав в курганах" с главной частью предложения.

6. "б везли туди, щоб у холодних краях знищити велетнів народних." - это складноподчинённое предложение причины. Вводное слово "щоб" указывает на цель и связывает зависимую часть предложения "у холодних краях знищити велетнів народних" с главной частью предложения.

7. "в тому, як колють коней шаблями в морди й під боки, щоб роз’ярити." - это простое предложение, а не складноподчинённое.

8. "г веди мене негайно – я смерть." - это простое предложение, а не складноподчинённое.

Итак, складноподчинённые предложения с подчинительным вопросом и причиной в данном тексте следующие:
1. "а чи ми можемо вгадати, що сталося з нашим краєм?"
4. "г коли у ній зросте власний світ з сонцями і зорями."
5. "а ні, ти б не полігав в курганах, якби був у кайданах."
6. "б везли туди, щоб у холодних краях знищити велетнів народних."