Про кого йдеться у зазначеному твердженні? «особа, що активно сприяла розвитку культури, освіти та релігії. Вона

  • 68
Про кого йдеться у зазначеному твердженні? «особа, що активно сприяла розвитку культури, освіти та релігії. Вона заснувала багато народних (парафіяльних) шкіл і була одним з засновників першого освітнього товариства для священиків у Галичині у 1816 році. Також, ця особа є автором першого в Галичині посібника з книжної української мови, відомого як «граматика».
Ягненок
42
У зазначеному твердженні йдеться про Олександра Шумського. Він був особою, що активно сприяла розвитку культури, освіти та релігії. Він заснував багато народних (парафіяльних) шкіл і був одним з засновників першого освітнього товариства для священиків у Галичині у 1816 році. Також, Олександр Шумський є автором першого в Галичині посібника з книжної української мови, відомого як "граматика".

Через свою працьовитість і пристрасне ставлення до освіти, Олександр Шумський став одним з провідних діячів освітнього руху в Галичині XVIII-XIX століть. Він переконував людей в необхідності освіти, і заснував багато народних шкіл, де можна було навчатися безкоштовно. Саме завдяки таким школам, багато людей з сільських областей мали можливість отримати освіту, що в той час було рідкістю.

У 1816 році він разом з іншими священиками заснував освітнє товариство, яке сприяло поліпшенню якості освіти для священнослужителів. Це товариство займалося підготовкою духовенства до служіння та запровадженням сучасних методів викладання.

Найвідомішою роботою Олександра Шумського є його "граматика" - перший посібник з книжної української мови, яка стала основою для вивчення мови в Галичині. Цей посібник мав велике значення для українців, які шукали можливість вивчити власну мову і розуміти літературу.

Таким чином, Олександр Шумський був видатною особистістю, яка не тільки сприяла розвитку культури, освіти та релігії, але й внесла значний внесок у розвиток української мови та освітнього руху в Галичині.