Про що розмовляє давньогрецьке прислів я разом з тілами полеглих під херонеєю було поховано й свободу греків

  • 36
Про що розмовляє давньогрецьке прислів"я "разом з тілами полеглих під херонеєю було поховано й свободу греків"? Поміркуйте, чому греки зуміли перемогти персів у 5 столітті до н.е., але у 4 столітті до н.е. були підкорені македонцями! паже
Пушистик_7812
42
Давньогрецьке прислів"я "разом з тілами полеглих під Херонеєю було поховано й свободу греків" наочно показує, що поразка греків у битві під Херонеєю в 4 столітті до н.е. призвела до втрати не лише життя воїнів, але й самостійності давньогрецьких міст-держав. Щоб розібратися, чому греки зуміли перемогти персів у 5 столітті до н.е. і чому протистояння македонцям не було успішним, треба розглянути деякі історичні фактори.

Перш за все, потрібно зазначити, що у 5 столітті до н.е. Греція була роздроблена на незалежні міст-держави, які вели широку самостійну політику. Саме це роздроблення та різноманітність міст-держав дозволило грекам протистояти персам, які керувалися деспотичними правилами.

Грецькі поліси, такі як Афіни та Спарта, використовували свої унікальні воєнні тактики, засновані на фалангах піхоти. Фаланга - це стримана ланка воїнів, які розташовувалися в глибоких рядах, захищаючись щитами, і штовхали ворога спільними ударами. Це давало грекам перевагу над персами, які не мали таких дисциплінованих та організованих військ.

Крім того, демократичний устрій афінського поліса сприяв активній участі громадян у справах держави, що да