Про яких гетьманів йдеться в свідченнях сучасників, які звучать наступним чином: • «У нас не було предків з боярським

  • 55
Про яких гетьманів йдеться в свідченнях сучасників, які звучать наступним чином: • «У нас не було предків з боярським походженням, але він встановлює нові правила, і всі наші свободи зникають»; • «Бажаючи не жити з нами, хай йде до прокляття, і страхом прикриває голову клобуком»?
Pupsik
61
З початку XX століття в Україні за панування гетьманів спостерігалася криза політично-правового ладу. Першим згадуваним гетьманом у вказаних свідченнях є Григорій Апостол, який був обраний на пост гетьмана Лівобережної України в 1699 році. Він був представником козацтва, не мав боярського походження та швидко змінив військовий режим, встановивши більш жорсткі правила для козацтва. З цих свідчень видно, що деякі громадяни не схвалювали змін, адже вони призводили до обмеження свободи та прав громадян.

Другим гетьманом, що згадується у свідченнях, є Іван Скоропадський. Він був обраний гетьманом у 1708 році і підтримував московську політику. Ці свідчення свідчать про незадоволення з боку деяких козаків, які вважали Скоропадського зрадником українських інтересів.

Обидва гетьмани - Апостол і Скоропадський - були об"єктом критики з боку деякої частини суспільства. Суперечності між гетьманською владою та козацтвом призводили до політичної та соціальної напруги в Україні того часу.