У селі Тухля, яке є місцем подій у повісті Івана Франка Захар Беркут , управління здійснювали: а) представники князя

  • 21
У селі Тухля, яке є місцем подій у повісті Івана Франка "Захар Беркут", управління здійснювали:
а) представники князя Галицького бояр;
б) старійшини, обрані громадою;
в) царські посадовці;
г) звичайні селяни.
Магический_Кристалл
65
У селі Тухля, в повісті "Захар Беркут" Івана Франка, управління здійснювали старішини, які були обрані громадою. Така форма організації управління зустрічалася в багатьох селянських громадах того часу.

Старішини були визначеною групою людей, які брали на себе відповідальність за прийняття рішень у селі. Вони обиралися громадою, тобто всіма селянами, шляхом голосування. Обрання відбувалося на спеціальних зборах, де кожен селянин мав право висловити свою думку та проголосувати за кандидата.

Вибір старішинів громадою був обумовлений кількома факторами. По-перше, це дозволяло всім селянам брати участь у процесі управління і мати вплив на рішення, що стосуються села. По-друге, це сприяло залученню різних поглядів та досвіду, оскільки старішинами могли бути обрані люди з різних верств суспільства та з різними професіями. По-третє, така форма управління забезпечувала взаємовідносини між селянами, сприяла розвитку солідарності та відповідальності перед громадою.

Отже, у селі Тухля, яке є місцем подій у повісті "Захар Беркут", управління здійснювали старішини, які були обрані громадою. Це була форма організації управління, яка забезпечувала участь селян у процесі вирішення справ громади та сприяла їхньому взаємодії.