У яких складносурядних реченнях кому було помилково поставлено: а) Хай з являються зморшки на моєму обличчі, і всюди

  • 30
У яких складносурядних реченнях кому було помилково поставлено:
а) Хай з"являються зморшки на моєму обличчі, і всюди відчувається моя кров, я позичу молодість у своїй батьківщині і позичу пісні від солов"я (В. Сосюра).
б) Або гори Карпати перекриваються синім сутінками, або густі темні ліси здаються блакитними здалека, немов закритий у собі окремий світ, зачарований (О. Кобилянська).
в) Ворожа авіація надходила на місто хвиля за хвилиною, зокрема було спрямовано удар по головним об"єктам: ДніпроГЕС, вокзал, "Запоріжсталь" (Я. Баш).
г) Верба ще більш постаріла, зараз у її височині тече вода, а на вершині грає райдуга (сиворакша).
Маркиз_2414
5
В данном случае, была допущена ошибка в составлении сложносочиненных предложений а) и г). Для более детального объяснения, разберем каждое предложение по отдельности.

а) В предложении "Хай з"являються зморшки на моєму обличчі, і всюди відчувається моя кров, я позичу молодість у своїй батьківщині і позичу пісні від солов"я" имеется ошибка в построении сложносочиненного предложения с помощью союза "і". В этом контексте, союз "і" обозначает одновременное появление нескольких событий или явлений, однако в данном случае фраза "я позичу молодість у своїй батьківщині і позичу пісні від солов"я" не связана по смыслу с предыдущими высказываниями, описывающими появление зморшек и ощущение крови. Правильнее было бы перестроить предложение следующим образом: "Хай з"являються зморшки на моєму обличчі, і всюди відчувається моя кров, а молодість позичу я у своїй батьківщині та пісні - від солов"я."

б) В предложении "Або гори Карпати перекриваються синім сутінками, або густі темні ліси здаються блакитними здалека, немов закритий у собі окремий світ, зачарований" также допущена ошибка. Здесь некорректно использован союз "або". В данном случае, использование союза "або" перед каждой частью предложения обозначает альтернативные условия или выбор одной из нескольких альтернатив. Однако предложение не содержит явное разделение на две альтернативы. Правильнее было бы сформулировать предложение следующим образом: "Гори Карпати перекриваються синім сутінками, а густі темні ліси здаються блакитними здалека, немов закритий у собі окремий світ, зачарований".

в) В предложении "Ворожа авіація надходила на місто хвиля за хвилиною, зокрема було спрямовано удар по головним об"єктам: ДніпроГЕС, вокзал, "Запоріжсталь"" ошибки отсутствуют. Предложение построено правильно и не содержит ошибок при постановке сложносочиненных предложений.

г) В предложении "Верба ще більш постаріла, зараз у її височині тече вода" ошибок также нет. Предложение построено правильно и не содержит ошибок при постановке сложносочиненных предложений.

Итак, в задаче при выборе сложносурядных предложений, были допущены ошибки только в а) и б) вариантах. В остальных случаях предложения сформулированы правильно.