У зазначеній схемі замість арабських цифр напишіть назви речовин і структур з наведеного списку (зверніть увагу

  • 65
У зазначеній схемі замість арабських цифр напишіть назви речовин і структур з наведеного списку (зверніть увагу, що в списку є зайві речовини): мРНК, тРНК, ДНК, рибосома, мітохондрія, хлоропласт, вільна глюкоза, зв"язана глюкоза, вільна амінокислота, амінокислота "активована", поліпептидний ланцюг, полісахарид. Вкажіть напрямок руху структури 6. Правильний напрямок позначено римською цифрою I.
Zagadochnyy_Kot
24
На схемі рух структур здійснюється в напрямку, вказаному римською цифрою 6. Замість арабських цифр нам потрібно записати назви речовин і структур з наведеного списку. Обгрунтуємо це крок за кроком.

1. Почнемо з першої структури на схемі: мРНК. Це молекула мРНК, яка носить інформацію з ДНК до рибосоми для синтезу білків.

2. Запишемо наступну структуру: тРНК. Це молекула тРНК, яка транспортує амінокислоти до рибосом для утворення білків.

3. Наступна структура на схемі: ДНК. Це молекула ДНК, яка зберігає генетичну інформацію і відповідає за успадкування різних ознак.

4. Відмітимо наступну структуру: рибосома. Це органела, де відбувається синтез білків за допомогою мРНК та тРНК.

5. Позначимо мітохондрію, яка є органелою внутрішньоклітинного дихання і забезпечує клітину енергією.

6. Далі йде хлоропласт, в якому відбувається процес фотосинтезу - світлового збудження молекул і вироблення органічних речовин.

7. Знаходимо структуру "вільна глюкоза" - це молекула глюкози, яка може вільно рухатися в клітині.

8. Позначаємо також структуру "зв"язана глюкоза", яка зв"язана з іншими органічними молекулами і зберігається для подальшого використання.

9. Вкажімо "вільна амінокислота" - молекула амінокислоти, яка не зв"язана з іншими молекулами і може використовуватися для синтезу білків.

10. Додамо "амінокислоту "активовану"" - це амінокислота, яка зв"язана з особливими носіями енергії і готова до введення у поліпептидний ланцюг.

11. Поліпептидний ланцюг - це ланцюг амінокислот, який утворюється під час синтезу білків.

12. Остання структура зі списку - полісахарид. Це велика молекула, складена з повторюючихся однотипних молекул-мономерів цукрів.

Тепер, коли ми замістили арабські цифри на схемі назвами речовин і структур з наведеного списку, ми можемо вказати правильний напрямок руху структури 6. Відповідно до римської цифри VI на схемі, структура 6 рухається вліво.