Укладіть таблицю, яка буде порівнювати впровадження сталінської моделі соціалізму в Західній Україні протягом другої
Укладіть таблицю, яка буде порівнювати впровадження сталінської моделі соціалізму в Західній Україні протягом другої половини 1940-х років та Наддніпрянщині в 1930-х роках.
Milana 52
Створюючи таблицю для порівняння впровадження сталінської моделі соціалізму в Західній Україні протягом другої половини 1940-х років та Наддніпрянщині в 1930-х роках, ми можемо зробити декілька важливих спостережень.1. Суспільно-політичний контекст: У 1930-х роках Наддніпрянщина переживала індустриалізацію та колективізацію, що були частиною першого п"ятирічного плану. Західна Україна, натомість, була анексована СРСР після Другої світової війни.
2. Економічні зміни: Наддніпрянщина була фокусом індустриалізації, заснованої на розвитку важкої промисловості та шахтарства. Західна Україна в основному залишилася сільськогосподарською областю, де колективізація сільського господарства була головним пріоритетом.
3. Культурна політика: В Наддніпрянщині в цей час проводилися "коренізаційна" політика, що сприяла зростанню української мови та культури, а також українізації бюрократії. Західна Україна, з своєю багатошаровою національною композицією, була більш домінуючо російською.
4. Репресивна політика: В Наддніпрянщині, зокрема під час Голодомору 1932-1933 років, відбувалися широкомасштабні репресії проти селян та інтелігенції. Західна Україна вже пережила подібний режим комуністичного терору під радянською окупацією в 1939-1940 роках.
5. Масові політичні кампанії: В 1930-х роках була запроваджена політика масових репресій, зокрема Великого терору і Загарбального Комунізму. У другій половині 1940-х років такі масові кампанії були менш вираженими.
Ось яка може бути наша таблиця:
\[
\begin{tabular}{|c|c|c|}
\hline
& Західна Україна (друга половина 1940-х років) & Наддніпрянщина (1930-і роки) \\
\hline
Суспільно-політичний контекст & Анексована СРСР після Другої світової війни & Індустриалізація та колективізація \\
\hline
Економічні зміни & Залишалася сільськогосподарською областю & Орієнтація на важку промисловість \\
\hline
Культурна політика & Більш домінуючо російська & Сприяла розвитку української культури \\
\hline
Репресивна політика & Вже пережила комуністичний терор & Масштабні репресії, включаючи Голодомор \\
\hline
Масові політичні кампанії & Менш виражено & Загарбальний комунізм, Великий терор \\
\hline
\end{tabular}
\]
Ця таблиця допоможе учням краще зрозуміти та порівняти впровадження сталінської моделі соціалізму в Західній Україні та Наддніпрянщині у вказані часові періоди.