Утворення кількох різних видів птахів, які спеціалізуються на полюванні на комах на гілках різної товщини, з одного
Утворення кількох різних видів птахів, які спеціалізуються на полюванні на комах на гілках різної товщини, з одного спільного предка є прикладом: А) алопатричного видоутворення Б) симпатричного видоутворення В) видоутворення шляхом схрещування Г) видоутворення шляхом поліплоїдізації
Фактори еволюції, запропоновані Ч. Дарвіном, включають: А) природний добір Б) прагнення організму до вдосконалення В) практика та непрактика органів Г) варіація
Популяцією може бути: А) сукупність щук, що населяють всю Євразію Б) сукупність щук, що населяє всю Україну В) сукупність щук в одному акваріумі Г) сукупність щук в озері Світязь
Зіставте фактори еволюції (1–3) з їх описами (А–Г): 1. міграції А) розрізнення
Фактори еволюції, запропоновані Ч. Дарвіном, включають: А) природний добір Б) прагнення організму до вдосконалення В) практика та непрактика органів Г) варіація
Популяцією може бути: А) сукупність щук, що населяють всю Євразію Б) сукупність щук, що населяє всю Україну В) сукупність щук в одному акваріумі Г) сукупність щук в озері Світязь
Зіставте фактори еволюції (1–3) з їх описами (А–Г): 1. міграції А) розрізнення
Sofya_241 4
Задача: Утворення кількох різних видів птахів, які спеціалізуються на полюванні на комах на гілках різної товщини, з одного спільного предка є прикладом:А) алопатричного видоутворення: При алопатричному видоутворенні формування нових видів відбувається через географічну ізоляцію популяцій. У даному випадку, якщо птахи, які спеціалізуються на полюванні на комах на гілках різної товщини, розташовані на різних географічних територіях і не мають можливості схрещуватися, то їх генетичні адаптації можуть розвиватися по різних шляхах, що призводить до формування різновидів.
Б) симпатричного видоутворення: При симпатричному видоутворенні формування нових видів відбувається без географічної ізоляції популяцій. У даному випадку, якщо птахи, які спеціалізуються на полюванні на комах на гілках різної товщини, знаходяться в одному і тому ж географічному просторі, то вони можуть розвивати різні стратегії полювання і адаптироватися до різного розміру гілок, що також призводить до формування різновидів.
В) видоутворення шляхом схрещування: Видоутворення шляхом схрещування відбувається тоді, коли два різних види схрещуються та утворюють гібриди, які можуть мати нові характеристики. У цьому випадку, якщо птахи з різними характеристиками полювання на гілках різної товщини схрещуються, то їх нащадки можуть виявити нові комбінації характеристик, що може призвести до формування нових видів.
Г) видоутворення шляхом поліплоїдізації: Поліплоїдізація відбувається, коли кількість хромосом в організмі збільшується, що може стати основою для формування нових видів. У даному випадку, якщо птахи, які спеціалізуються на полюванні на комах на гілках різної товщини, зазнають змін в геномі, що призводять до збільшення кількості хромосом, то це може стати основою для формування нових видів.
Фактори еволюції, запропоновані Ч. Дарвіном, включають:
А) природний добір: Це процес, при якому організми з вигідними генетичними характеристиками мають більшу ймовірність вижити та передавати свої гени наступному поколінню. Це призводить до поступових змін у популяції протягом часу.
Б) прагнення організму до вдосконалення: Запропоноване Ч. Дарвіном прагнення організмів до виживання та розмноження з пристосуванням до змінюючихся умов навколишнього середовища.
В) практика та непрактика органів: Цей фактор відноситься до думки Ч. Дарвіна про те, що якщо орган не використовується протягом тривалого часу, він втрачає свою функцію та поступово зникає у нащадків.
Г) варіація: Ч. Дарвін вважав, що у популяціях існує велика різноманітність індивідуальних властивостей, які стануть основою для вибору найбільш виживаних і пристосованих до середовища організмів.
Популяцією може бути:
А) сукупність щук, що населяють всю Євразію: Популяція - це група організмів одного виду, які проживають у певному географічному районі. У даному випадку, сукупність щук, що населяє всю Євразію, представляє собою популяцію, так як всі вони належать до одного виду і проживають у визначеній географічній області.
Б) сукупність щук, що населяє всю Україну: У даному випадку, сукупність щук, що населяє всю Україну, також може бути популяцією, якщо всі вони належать до одного виду і проживають у визначеній географічній області.
В) сукупність щук в одному акваріумі: У даному випадку, сукупність щук в одному акваріумі також може бути популяцією, якщо всі вони належать до одного виду (наприклад, одного виду щук) і проживають у визначеному обмеженому просторі, яким є акваріум.
Надіюсь, що ця відповідь була достатньо детальною та зрозумілою для школярів. Будь ласка, звертайтесь, якщо вам потрібно ще які-небудь пояснення або приклади.