Визначте яку помилку характер і виправте її: буде читав, троянди коляться, продайте мені книжку, були дід та баба

  • 16
Визначте яку помилку характер і виправте її: буде читав, троянди коляться, продайте мені книжку, були дід та баба, давайте зробимо перерву, нехай привітаємо нашу гостю, підійдіть на каву, не купив журнал, не зібрати іспит; після сидіння до ночі біля комп"ютера, я не виспався; завдають шкоду, борються за свої права, бачать далеко, хочу розмовляти на польській мові бездоганно, сиплють сіль, засіб для знеболення, людина, яка поважає себе, копіююча технологія, початкуючий поет, постійно діюча виставка, миготлива світлина, кафедра, що випускає, в даний момент, особа з іншими переконаннями, навколишнє середовище, бігучий рядок, сяюча.
Zimniy_Mechtatel
45
Задача: Визначте яку помилку характер і виправте її: буде читав, троянди коляться, продайте мені книжку, були дід та баба, давайте зробимо перерву, нехай привітаємо нашу гостю, підійдіть на каву, не купив журнал, не зібрати іспит; після сидіння до ночі біля комп"ютера, я не виспався; завдають шкоду, борються за свої права, бачать далеко, хочу розмовляти на польській мові бездоганно, сиплють сіль, засіб для знеболення, людина, яка поважає себе, копіююча технологія, початкуючий поет, постійно діюча виставка, миготлива світлина, кафедра, що випускає, в даний момент, особа з іншими переконаннями.

В даному списку речень ми маємо справу з помилками, пов"язаними з уживанням дієслів та прикметників у реченнях розповідного та наказового способу. Основними помилками є невідповідність форми дієслів та прикметників до роду, числа і виду іменника, а також неправильне поширення форми дієслова.

Виправлення помилок:

1. Замінюємо "буде читав" на "буду читати", оскільки дієслово "читати" в першій особі однини має форму "читати" і тривалого виду.
2. Замінюємо "троянди коляться" на "троянди колються", оскільки дієслово "колються" вживається в однині та має форму "колються".
3. Замінюємо "продайте мені книжку" на "продай мені книжку", оскільки у наказовому способі замість форми другої особи множини вживається форма другої особи однини.
4. Замінюємо "були дід та баба" на "були дід і баба", оскільки при переліку іменників використовуються сполучники "і" або "та", а не кома.
5. Замінюємо "давайте зробимо перерву" на "зробімо перерву", оскільки у наказовому способі замість форми першої особи множини вживається форма першої особи однини.
6. Замінюємо "не купив журнал" на "не куплю журнал", оскільки у наказовому способі замість форми третьої особи однини вживається форма першої особи однини.
7. Замінюємо "не зібрати іспит" на "не зберу іспит", оскільки у наказовому способі замість форми третьої особи множини вживається форма першої особи однини.
8. Замінюємо "після сидіння до ночі біля комп"ютера" на "після того, як сидів до ночі біля комп"ютера", оскільки в розповідному способі вживається форма минулого часу дієслова "сидів".
9. Замінюємо "завдають шкоду" на "заподівають шкоду", оскільки дієслово "заподівати" вживається зі словом "шкода".
10. Замінюємо "борються за свої права" на "борються за їхні права", оскільки при звертанні до інших осіб використовуються займенники від осібного займенника, у цьому випадку - "їхні".
11. Замінюємо "бачать далеко" на "бачать далечінь" або "бачать далеку" залежно від контексту, оскільки дієслово "бачити" вживається з прикметниками, відповідними до описуваного предмета.
12. Замінюємо "хочу розмовляти на польській мові бездоганно" на "хочу розмовляти на польській мові вільно", оскільки при описі розмовлення на певній мові вживається слово "вільно".
13. Замінюємо "сиплють сіль" на "засипають сіль", оскільки дієслово "засипати" вживається з речовинами, які засипають або засипаються.
14. Замінюємо "засіб для знеболення" на "засіб для знеболення", оскільки у виразі "середство для знеболювання" вживається слово "знеболювання".
15. Замінюємо "людина, яка поважає себе" на "людина, яка поважає себе", оскільки вираз "людина, яка поважають себе" є правильним.
16. Замінюємо "копіююча технологія" на "копіювальна технологія", оскільки при описі технології використовується прикметник "копіювальна", що відповідає його ролі.
17. Замінюємо "початкуючий поет" на "початкуючий поет", оскільки вираз "початкуючий поет" є правильним.
18. Замінюємо "постійно діюча виставка" на "постійна виставка", оскільки при описі виставки використовується прикметник "постійна", що відповідає її характеристиці.
19. Замінюємо "малює на світлу" на "миготлива світлина", оскільки при описі світлини використовується прикметник "миготлива", що відповідає її характеристиці.
20. Замінюємо "кафедра, що випускає" на "кафедра, яка випускає", оскільки при описі кафедри використовується сполучник "яка".
21. Замінюємо "в даний момент" на "зараз", оскільки "зараз" є більш наочним та зрозумілим виразом.
22. Замінюємо "особа з іншими переконаннями" на "особа з іншими переконаннями", оскільки фраза "особа з іншими переконаннями" є правильною.