Вправа 4. Виділіть іменники, подані нижче, у формі родового відмінка множини та утворіть від них іменники зі значенням

  • 57
Вправа 4. Виділіть іменники, подані нижче, у формі родового відмінка множини та утворіть від них іменники зі значенням зменшеності. Поясніть правопис. Борони, воріт, гір, нагороди, колоди, оздоби, сторін, доріг, толоки, особ, сіл, сиріт, сльоз, щік, кола, коріви, голів, бров, огорож, череди, панчохи, джерела, берези, долота.
Zagadochnyy_Peyzazh
22
Задача: Вправа 4. Виділіть іменники, подані нижче, у формі родового відмінка множини та утворіть від них іменники зі значенням зменшеності. Поясніть правопис.

1. Борони - борон ($-$Борони мають закінчення -и у називному відмінку множини, а у формі родового відмінка множини залишаються без особливостей.)

2. Воріт - ворітця ($-$Іменник "воріт" у формі родового відмінка множини змінюється на "ворітця" з прикметниковим закінченням -ця.)

3. Гір - гірок ($-$Іменник "гір" у формі родового відмінка множини змінюється на "гірок" зі схожим іменницьким суфіксом -ок.)

4. Нагороди - нагород ($-$Іменник "нагороди" у формі родового відмінка множини змінюється на "нагород" без особливостей.)

5. Колоди - колодок ($-$Іменник "колоди" у формі родового відмінка множини змінюється на "колодок" зі схожим іменницьким суфіксом -ок.)

6. Оздоби - оздобок ($-$Іменник "оздоби" у формі родового відмінка множини змінюється на "оздобок" без особливостей.)

7. Сторін - сторінок ($-$Іменник "сторін" у формі родового відмінка множини змінюється на "сторінок" з збільшувально-пестливим суфіксом -о-к.

8. Доріг - доріжок ($-$Іменник "доріг" у формі родового відмінка множини змінюється на "доріжок" з прикметниковим закінченням -ок.)

9. Толоки - толочок ($-$Іменник "толоки" у формі родового відмінка множини змінюється на "толочок" зі схожим іменницьким суфіксом -ок.)

10. Особ - осіб ($-$Іменник "особ" у формі родового відмінка множини змінюється на "осіб" без особливостей.)

11. Сіл - сілиць ($-$Іменник "сіл" у формі родового відмінка множини змінюється на "сілиць" зі збільшувально-пестливим суфіксом -о-к.)

12. Сиріт - сиріток ($-$Іменник "сиріт" у формі родового відмінка множини змінюється на "сиріток" зі схожим іменницьким суфіксом -ок.)

13. Сльоз - сльозок ($-$Іменник "сльоз" у формі родового відмінка множини змінюється на "сльозок" з збільшувально-пестливим суфіксом -о-к.)

14. Щік - щічок ($-$Іменник "щік" у формі родового відмінка множини змінюється на "щічок" без особливостей.)

15. Кола - коліс ($-$Іменник "кола" у формі родового відмінка множини змінюється на "коліс" без особливостей.)

16. Коріви - коров"як ($-$Іменник "коріви" у формі родового відмінка множини змінюється на "коров"як" зі схожим іменницьким суфіксом -ак.)

17. Голів - голівонь ($-$Іменник "голів" у формі родового відмінка множини змінюється на "голівонь" зі збільшувально-пестливим суфіксом -о-нь.)

18. Бров - війонь ($-$Іменник "бров" у формі родового відмінка множини змінюється на "війонь" з прикметниковим закінченням -онь.)

19. Огорож - огорожок ($-$Іменник "огорож" у формі родового відмінка множини змінюється на "огорожок" зі схожим іменницьким суфіксом -ок.)

20. Череди - чоредок ($-$Іменник "череди" у формі родового відмінка множини змінюється на "чоредок" зі схожим іменницьким суфіксом -ок.)

21. Панчохи - панчішок ($-$Іменник "панчохи" у формі родового відмінка множини змінюється на "панчішок" зі схожим іменницьким суфіксом -ок.)

22. Джерела - джерелця ($-$Іменник "джерела" у формі родового відмінка множини змінюється на "джерелця" з прикметниковим закінченням -ця.)

23. Берези - берізок ($-$Іменник "берези" у формі родового відмінка множини змінюється на "берізок" зі схожим іменницьким суфіксом -ок.)

24. Долота - долотець ($-$Іменник "долота" у формі родового відмінка множини змінюється на "долотець" зі схожим іменницьким суфіксом -ець.)