Встановіть відповідність між станами Лівобережної Гетьманщини у період з 60-х по 80-х роки XVII століття та їхніми

  • 33
Встановіть відповідність між станами Лівобережної Гетьманщини у період з 60-х по 80-х роки XVII століття та їхніми характеристиками.

1. Козацька офіцерська касти
2. Українське дворянство
3. Містянство
4. Сільська людність

А. Близький до привілейованого стану, маючи права та привілеї на самоврядування, місцевий суд, можливість займатися ремеслами, промислами та торгівлею, але зобов"язаному сплачувати податки та виконувати обов"язки на користь держави.

Б. Привілейований стан, що відокремився від козацтва та займав панівне положення, володіючи політичною владою, землями та маєтностями, які були отримані через службу.

В. Непривілейований стан, що виник у результаті національно-визвольної війни
Morskoy_Briz
49
Добре! Давайте розглянемо відповідність між станами Лівобережної Гетьманщини та їхніми характеристиками у період з 60-х по 80-х роки XVII століття.

1. Козацька офіцерська касти (А)
Цей стан мав близький до привілейованого стану статус. Козацька офіцерська касти мала права та привілеї, такі як самоврядування, місцевий суд. Крім того, вони мали можливість займатися ремеслами, промислами та торгівлею. Однак, вони також були зобов"язані сплачувати податки та виконувати свої обов"язки на користь держави.

2. Українське дворянство (Б)
Українське дворянство було привілейованим станом, який відокремився від козацтва. Вони займали панівне положення, володіли політичною владою, землями та маєтностями.

3. Містянство (А)
Містянство, яке представляло міський населений пласт, також мало близький до привілейованого стану статус. Вони мали права та привілеї на самоврядування, місцевий суд, а також мали можливість займатися ремеслами, промислами та торгівлею. Однак, вони також були зобов"язані сплачувати податки та виконувати обов"язки на користь держави.

4. Сільська людність (Б)
Сільська людність не належала до привілейованих станів. Вони займали незаможне положення і виконували суспільні обов"язки на землі.

Таким чином, в результаті виходить наступна відповідність:

1 - А
2 - Б
3 - А
4 - Б

Надіюся, що це пояснення було зрозумілим і допомогло вам зрозуміти стани Лівобережної Гетьманщини у зазначений період. Якщо у вас виникнуть ще запитання, будь ласка, не соромтесь їх задавати!