Встановити відповідність між виділеними в реченнях займенниками і синтаксичною роллю, яку вони виконують. а) У кожного

  • 50
Встановити відповідність між виділеними в реченнях займенниками і синтаксичною роллю, яку вони виконують. а) У кожного діла — свій початок (т. Шевченко). 1 Суб"єкт. б) Кожний повертається на своє колесо (нар. творчість). 2 Присудок. в) В кого шанують, того й величають (нар. творчість). 3 Об"єкт. г) Я був не собою (нар. творчість). 4 Визначення.
Ягода
38
аб) У кожного діла — свій початок. В даному реченні виділений займенник "кожного" виконує функцію суб"єкта. Він вказує на особу чи предмет, які здійснюють дію або переживають певну дію.

бв) Кожний повертається на своє колесо. У другому реченні виділений займенник "кожний" також виконує функцію суб"єкта. Він вказує на особу чи предмет, які здійснюють дію або переживають певну дію.

гг) В кого шанують, того й величають. У третьому реченні виділені займенники "кого" і "того" виконують функцію об"єкта. Вони вказують на особу чи предмет, до якої відноситься дія, що виконується.

д) Я був не собою. У четвертому реченні виділений займенник "не" є вказівником, що характеризує певний присудок (в даному випадку - дію "був").

Отже, відповідність між виділеними в реченнях займенниками і синтаксичною роллю, яку вони виконують, така:
а) "кожного" - суб"єкт;
б) "кожний" - суб"єкт;
в) "кого" і "того" - об"єкт;
г) "не" - визначення.