Як вірно діяти? 1. Які кроки слід предприйняти, коли без попередження приходить працівник служби газу, якого

  • 8
Як вірно діяти? 1. Які кроки слід предприйняти, коли без попередження приходить працівник служби газу, якого ти не знаєш, і який пропонує провести перевірку газових приладів? 2. Які дії слід вжити, коли незнайомець хоче використати твій телефон для того, щоб викликати "швидку"? 3. Що потрібно робити, коли незнайома людина дзвонить у двері, представляючись співробітником батька, який просить передати документи? 4. Які дії слід вжити, коли поліцейський хоче відкрити двері для проведення перевірки? 5. Які дії слід вжити, коли незнайомець, який каже, що він сусід з нижнього поверху, вимагає негайно відкрити двері?
Сладкий_Пони
24
1. Якщо без попередження приходить працівник служби газу, якого ти не знаєш, і пропонує провести перевірку газових приладів, слід такі кроки підприємати:
- Спочатку запитай працівника про його посвідчення особи та службовий пропуск. Це захистить тебе від неправомірних дій або шахрайства.
- Перевір, чи має працівник на собі офіційний одяг та емблему служби газу. Це повинно бути однорідним ідентифікаційним вбранням, яке носиться представниками цієї служби.
- Зателефонуй в офіс служби газу та перевір інформацію про прихід працівника для проведення перевірки газових приладів. Попроси вказати ім"я та прізвище працівника, якого він представляє.
- Якщо маєш які-небудь сумніви щодо працівника або його поведінки, не пускай його у своє приміщення. Зателефонуй в поліцію та розкажи про ситуацію. Їхні фахівці зможуть підтвердити, чи є ця перевірка реальною.

2. Якщо незнайомець хоче використати твій телефон для того, щоб викликати "швидку", слід послідовно вжити такі дії:
- Спершу запитай, чому він не може використати власний телефон для виклику "швидкої допомоги". В такій ситуації зазвичай висуваються сумніви.
- Якщо незнайомець поводиться агресивно або настоює на використанні твого телефону, залиши його за дверима та повідом найближчих дорослих про ситуацію. Вони зможуть визначити ризики та вжити відповідні заходи безпеки.
- У випадку нагальної потреби зателефонуй поліції або "швидкій допомозі" самостійно, щоб повідомити про затримку незнайомця та розповісти подробиці ситуації.

3. Якщо незнайома людина дзвонить у двері, представляючись співробітником батька, який просить передати документи, слід дотриматися наступних кроків:
- Попроси незнайомця показати посвідчення особи або службовий пропуск, щоб переконатися в його ідентифікації.
- Повідоми батька про прихід такої особи через телефон або будь-який доступний засіб зв"язку. Перевір, чи дійсно попередньо повідомлено про таку передачу документів.
- Якщо є які-небудь сумніви чи неузгодженість інформації, надай документи безпосередньо батькові після його приходу. Не впускай незнайомця у свій будинок.

4. Якщо поліцейський хоче відкрити двері для проведення перевірки, слід дотриматися наведених нижче вказівок:
- Запитай поліцейського про його звання, номер службового пропуску чи посвідчення особи. Це може підтвердити його статус поліцейського.
- Переконайся, що в поліцейського є згадані документи, тобто знаки атрибутики поліції.
- Зателефонуй в місцеве відділення поліції і попроси підтвердити прихід цього поліцейського для проведення перевірки. Надай їм номер службового пропуску або посвідчення особи поліцейського.
- Якщо виникнуть підозри або сумніви щодо поліцейського або його намірів, не відчиняй двері. Зателефонуй в поліцію і повідом про ситуацію.

5. Якщо незнайомець, який каже, що він сусід з нижнього поверху, вимагає щось, слід виконати такі дії:
- Запитай у незнайомця підтвердження своїх слів, наприклад, обговоріть будь-яку спільну інформацію та підтвердіть, що він дійсно є сусідом.
- Якщо вимога незнайомця здається підозрілою або незаконною, запитай його, чому він не може сам виконати цю дію або скористатися відповідними службовими каналами. Не погоджуйся на нічого без обговорення з дорослими або власними батьками.
- Зателефонуй або звернися до батьків, сусідів або інших надійних джерел із запитаннями, чи має незнайомець право здійснювати такі вимоги. Не передавай гроші, цінності або інформацію, поки ситуація не буде перевірена.

Ці рекомендації спрямовані на забезпечення твоєї особистої безпеки та уникнення можливих шахрайств або небезпеки. Найважливіше завжди залишатися обережним та повідомляти про будь-які незвичайні ситуації дорослим або уповноваженим особам.