Яка специфіка новаторського характеру твору роздуму п єси І. Котляревського Наталка Полтавка

  • 13
Яка специфіка новаторського характеру твору роздуму п"єси І. Котляревського "Наталка Полтавка"?
Yabloko
67
Твір І. Котляревського "Наталка Полтавка" має ряд оригінальних особливостей, які роблять його новаторським. Визначимо поняття новаторства у літературі як введення чогось нового, незвичного або незвіданого вже існуючий жанр або форму.

По-перше, однією з особливостей цієї п"єси є використання в народному мовленні. Котляревський вперше надав героям п"єси діалектне мовлення, що відтворює розмовну українську мову того часу, з усіма її нюансами та відмінностями від нормативної мови. Це стало новаторським рішенням, яке відкрило нову сторінку в історії української літератури.

По-друге, п"єса "Наталка Полтавка" вважається першим українським комедіографічним твором, який поєднує в собі як комедійний, так і трагічний сюжети. Цей жанровий злет також має новаторську складову, оскільки до того часу українська література була в основному пов"язана з побутовими темами, а драматичні твори були представлені переважно сюжетами трагічного характеру.

По-третє, у п"єсі "Наталка Полтавка" помітно широке використання гумору та сатири. Котляревський в іронічний спосіб висміює певні негативні риси духу тогочасної українського суспільства. Це додає твору своєрідності та робить його дуже виразним серед інших пієс того періоду.

Зазначені особливості та інновації в творі "Наталка Полтавка" сприяли розвитку української літератури та відкривали нові можливості для подальшого розвитку драматургії. Котляревський став одним з піонерів у створенні українських літературних творів з національним колоритом і одним з перших, хто ввів новації у словесну традицію свого народу.