Яка є жанр народної пісні? Яка є головна думка в пісні Ой наварили ляхи пива, та й нікому пити; гей, взяли собі

  • 62
Яка є жанр народної пісні? Яка є головна думка в пісні "Ой наварили ляхи пива, та й нікому пити; гей, взяли собі Україну, та нігде прожити, ой наварили ляхи меду, та й не шумували; гей, взяли собі Україну, та й не шанували. Ой ви, ляшки та недовірки. Годі ж панувати; гей, недалеко іде ґонта — дасться він вам знати!"? Які художні засоби використані в цій пісні?
Antonovich
4
Жанром народної пісні є лірична пісня, яка виникла народним творчим спілкуванням і передавалася з покоління в покоління. Вона має просту мелодію та текст, що висловлює емоційний стан народу, його думки та почуття.

У пісні "Ой наварили ляхи пива, та й нікому пити; гей, взяли собі Україну, та нігде прожити, ой наварили ляхи меду, та й не шумували; гей, взяли собі Україну, та й не шанували. Ой ви, ляшки та недовірки. Годі ж панувати; гей, недалеко іде ґонта — дасться він вам знати!" головна думка полягає в вираженні гніву та обурення по відношенню до ляхів (латинського поняття, яке означало поляків) та їхньої поведінки у відношенні до України.

У пісні вжито такі художні засоби:
1. Опозиція "наварили ляхи пива, та й нікому пити; гей, взяли собі Україну, та нігде прожити" використовується для підкреслення конфлікту між ляхами і українцями, а також негармонійного стану справ в Україні.
2. Повторення "ой наварили ляхи меду, та й не шумували; гей, взяли собі Україну, та й не шанували" слугує для посилення образу байдужості та безтурботності ляхів по відношенню до України.
3. Звернення "ой ви, ляшки та недовірки" має емоційне забарвлення та створює іронічний тон пісні.
4. Використання географічних назв "Україна" та "ляхи" створює образи та уточнює ситуацію, в якій були українці на час написання пісні.
5. Образ "недалеко іде ґонта — дасться він вам знати!" створює надію на приходь ґонти, яка вважалася силою, що наближувалася, що приведе до змін у житті.

Використання цих художніх засобів робить пісню емоційно насиченою та допомагає передати почуття та думки народу.