Які були функції кожного з органів управління в Спарті?

  • 57
Які були функції кожного з органів управління в Спарті?
Misticheskiy_Drakon
48
Органи управління в Спарті мали свої функції і завдання, які сприяли зміцненню політичної системи і дисципліни в спартанському суспільстві. Давайте розглянемо функції кожного з органів управління по черзі:

1. Двійна царська династія: Спарта мала двох царів одночасно - одного з династії Европонтідів і іншого з династії Агіадів. Царі були головними воєначальниками, які командували спартанською армією в часи війни. Вони також мали політичну владу і здійснювали релігійні обряди на благо держави.

2. Герусія: Герусія була радою старійших, складалася з 28 старійших спартанців - двох царів і 28 древніх ефорів. Її функцією було прийняття законів, вирішення стратегічних питань, судова влада і контроль за дотриманням законів. Герусиї також належало розглядати питання, пов"язані з мораллю і звичаями спартанців.

3. Ефори: Ефори були виборними представниками спартанців, вибирались на річний термін. У них були широкі повноваження, включаючи контроль за дотриманням закону і внутрішнім положенням молодих спартанців, збирання податків, організацію військових аспектів, призначення магістратів та контроль за союзними містами.

4. Апелла: Апелла була загальним збором всіх дорослих спартанців (громадян), який збирався раз на рік. Її функцією було прийняття рішень, голосування за законопроекти, вирішення питань війни і миру, призначення нових ефорів та героїв і затвердження рішень Герусії.

5. Синклет: Синклет складався з усіх герусійських членів, ефорів і царів. Вони регулювали питання, пов’язані з законодавством, воєнними справами, заключенням мирних договорів і прийняттям важливих рішень, що стосуються спартанського суспільства.

В цілому, управління в Спарті орієнтувалось на демократичні принципи, де рішення приймались колегіально, залучаючи широкі верстви населення. Органи управління працювали впродовж багатьох століть, забезпечуючи стабільність і сплоченість спартанської держави. Очевидно, що ця система забезпечувала плавний розвиток і стійкість держави протягом багатьох поколінь.