Які частини мови позначаються виділеними словами у віршованих рядках? (1) Сосновий ліс грає на струнах. Шелестить тиша

  • 27
Які частини мови позначаються виділеними словами у віршованих рядках? (1) Сосновий ліс грає на струнах. Шелестить тиша (2) у глибоких нотах. Гудуть берези. А блукають звуки, що (3) забулись (4) людьми в лісах увечері. Яке слово вказує на прислівник, а яке на прикметник, прийменник, частку чи форму дієслова (дієприкметник)?
Аида
42
В даному вірші виділені наступні слова:

(1) Сосновий - прикметник;
(2) тиша - іменник;
(3) забулись - дієприкметник;
(4) людьми - форма дієслова, в даному випадку - займенник.

Слово "Сосновий" є прикметником, оскільки воно вказує на якусь ознаку соснового лісу - його вид. Прикметник служить для опису називного слова.

Слово "тиша" є іменником, оскільки воно позначає предмет або явище. В даному випадку, "тиша" позначає загальну відсутність звуків.

Слово "забулись" є дієприкметником, оскільки воно поєднує ознаку прикметника і дію дієслова. У даному випадку, "забулись" показує, що звуки блукають і забулись людьми.

Слово "людьми" є формою дієслова, займенником, оскільки воно замінює іменник "люди". У даному випадку, "людьми" підкреслює, що звуки блукають у лісах саме ввечері. Займенник використовується для заміни іменника і вказує на особу чи групу осіб.

Таким чином, виділені слова у віршованих рядках позначаються так: 1) прикметник, 2) іменник, 3) дієприкметник, 4) займенник.