Які ефекти були відчутні на природу Північної Америки внаслідок давнього зледеніння?

  • 33
Які ефекти були відчутні на природу Північної Америки внаслідок давнього зледеніння?
Веселый_Смех
17
Давнє зледеніння, яке простягалося на території Північної Америки, справило суттєвий вплив на природу цього регіону. Отже, що саме відбувалося і які ефекти можна відчути?

1. Зміна рельєфу: Льодовикове перекриття сформувало велику кількість улоговин, морен, озер і річок. Гірські хребти були зламані і зіпсовані льодовиками, і сформувалася багата на озера Канадська щитова скеля. Також можна помітити долини і горбки, які були сформовані льодовиками.

2. Розташування гірських порід: Зледеніння привезло на низовину успадковану від гір породу, що відображається в сьогоднішніх пейзажах. Так, льодовиковий період переніс граніт і вапняки на східний берег США та Канади.

3. Формування грунтів: Льодовикові осади були ключовою складовою процесу, що призвело до сформування різних типів ґрунтів. Зокрема, глиная, гравійна та піщана осади розповсюдилися по всьому регіону.

4. Зміни в рослинному світі: Зледеніння викликало больовим впливом на рослинний покрив Північної Америки. Багато видів рослин і дерев зникли під давніми льодовиками, утворившими підлогу для росту мохів, лишайників та низькорослих рослин.

5. Зміни в тваринному світі: Внаслідок зледеніння багато видів тварин було вимушено мігрувати до інших регіонів, щоб уникнути небезпеки, і це призвело до глобальних змін у розподілі тваринного світу.

6. Гідрологічний режим: Великі маси льоду вливалися в річки, коли льодовики плавали і розтоплювалися. Це спричиняло зміну водного балансу регіону, збільшуючи рівень води в річках і впливаючи на розподіл водних ресурсів.

7. Поява Грейт Маловже: Спочатку льодовики розрізнили Северску Канаду і розпочали скульптуру Маловже. Після того, як льодовики розтопилися, утворився великий озерний басейн Грейт Маловже, який став найбільшим озером у США та Канаді.

Враховуючи всі ці ефекти, можна зрозуміти, що давнє зледеніння мала значний вплив на природу Північної Америки, викликуючи геологічні, гідрологічні та біологічні зміни, які впливають на природний ландшафт і живий світ регіону й до сьогоднішнього дня.