Які гуманіст та мислитель висловив свою думку про те, що правителі держав не повинні дотримуватися моральних принципів

  • 32
Які гуманіст та мислитель висловив свою думку про те, що правителі держав не повинні дотримуватися моральних принципів і виправдовував принцип "Мета виправдовує засоби"? Кого це стосується: Жан Кальвін, Томас Мюнцер, Ніколо Макіавеллі чи Еразм Роттердамський?
Matvey
37
Ця задача стосується філософії та політичних поглядів окремих осіб. Давайте розглянемо думки кожного з них про те, чи повинні правителі держав дотримуватися моральних принципів і чи можуть вони виправдовувати неморальні дії принципом "Мета виправдовує засоби".

Жан Кальвін був швейцарським реформатором і гуманістом. Він вірив в необхідність дотримання моральних принципів у правлінні державою. Він вчив про формування чесних, справедливих і моральних правительств. Тому Жан Кальвін не підтримував думку про те, що правителі можуть виправдовувати неморальні дії заради досягнення певної мети.

Томас Мюнцер був німецьким релігійним і політичним діячем під час Реформації. Він вважав, що правителі повинні не лише дотримуватися моральних принципів, а й бути святими. Тому він теж не приймав принцип "Мета виправдовує засоби" і вважав, що правителі не повинні допускати неморальних дій.

Ніколо Макіавеллі був італійським політичним філософом, який жив у 15-16 століттях. Він вважав, що в політиці більш важлива мета, а не дотримання моральних принципів. Макіавеллі стверджував, що правителі повинні робити все необхідне, щоб забезпечити стабільність та безпеку держави, навіть якщо це означає вчинення неморальних дій.

Еразм Роттердамський був голландським гуманістом і філософом, який жив в 15-16 століттях. Він підтримував ідею мирного співіснування людей та поваги до моральних принципів. Роттердамський вважав, що правителі повинні дотримуватися моральних норм і вести країну на шляху справедливості.

Отже, згідно з наведеними поглядами, Ніколо Макіавеллі висловив думку про те, що правителі не повинні дотримуватися моральних принципів і можуть виправдовувати неморальні дії принципом "Мета виправдовує засоби".