Які характеристики суспільно-політичного життя періоду відлиги були виглумлені в анекдотах того часу? 1. На XX з їзді

  • 55
Які характеристики суспільно-політичного життя періоду "відлиги" були виглумлені в анекдотах того часу? 1. На XX з"їзді М. Хрущов виступає з доповіддю, в якій описує злочини Сталіна. Раптом хтось кричить із залу: - Чому ви раніше мовчали? Перериваючи себе, Хрущов звертається до залу: - Хто це сказав? Відповідаючи, зал мовчить. Хрущов знову: - То хто це сказав? Знову мовчання. Тоді Хрущов, показуючи на зал: - Ви мовчали?! Ось так і ми мовчали! 2. Їде Хрущов по автостраді. За ним преслідують гангстери. Він пише записку й викидає її у вікно. Гангстери перестають переслідувати. - Що ви написали? - запитує водій. - Написав
Чайник
70
В анекдотах того періоду "відлиги" були виглумлені характеристики суспільно-політичного життя. Розглянемо детальніше кожну з заданих ситуацій:

1. В даному анекдоті висміювалась одна з особливостей періоду "відлиги" - відкритість політичного дискурсу та зміни політичної риторики. У доповіді М. Хрущова про злочини Сталіна хтось з залу висловлює запитання, чому він раніше мовчав. Звернення Хрущова, що "хто це сказав?", показує, що він вперше стикався з критикою і не був готовий до неї. Мовчання залу після першого запитання, а потім показуванням на зал Хрущов акцентує на тому, що всі були тимчасово "пригнічені" політичною системою та боялися висловлювати свою точку зору.

2. Другий анекдот висміював образ Хрущова як лідера СРСР. У цьому анекдоті Хрущов, їдучи по автостраді, пише записку і викидає її з вікна, після чого гангстери, які його переслідували, припиняють погоню. Гумор в цій ситуації полягає в тому, що анекдот натякає на безсилля та неефективність політичних лідерів того часу. Вікно і записка символізують можливість змінити ситуацію, але уявна подія їх погоні лише надає усмішку тим, хто сподівається на реальні зміни.

Отже, в анекдотах періоду "відлиги" висміювалися такі характеристики суспільно-політичного життя як обмежений політичний дискурс, страх висловлювати свою думку, неефективність політичних лідерів та глум над ними. Ці анекдоти були одним із способів вираження невдоволення та діалогу з суспільством у той період.