Які особливості економічного життя підавстрійської України в другій половині 19 ст. стосувалися наступного: а) цукрові

  • 17
Які особливості економічного життя підавстрійської України в другій половині 19 ст. стосувалися наступного: а) цукрові буряки займали 75% земельних площ; б) галузь лісозаготівельного виробництва була найрозвинутішою й технічно найбільш оснащеною; в) наростання соціального гніту та антикріпосницькі виступи; г) відсутність великого поміщицького землеволодіння та аграрного перенаселення.
Arina
58
Економічне життя підавстрійської України в другій половині 19 століття мало кілька особливостей, які варто розглянути детальніше. Давайте детально розглянемо кожен з них:

а) Цукрові буряки займали 75% земельних площ. Це свідчило про велике значення цукрової промисловості в регіоні. Цукрові буряки були основною сировиною для виробництва цукру. Стійкий попит на цукор як в Україні, так і за кордоном, сприяв поширенню цього виду сільськогосподарської діяльності. За великого попиту, фермери активно розширювали посівні площі під цукрові буряки, що призвело до високої частки цього культурного рослини на земельних ділянках підавстрійської України.

б) Галузь лісозаготівельного виробництва була найрозвинутішою й технічно найбільш оснащеною. Лісозаготівельна промисловість в регіоні була важливим сектором економіки. Завдяки великим лісовим масивам, які розташовані в підавстрійській Україні, лісозаготівля стала основним джерелом деревини для будівництва, виробництва меблів, палива та інших потреб. Розвиток цієї галузі був пов"язаний не тільки з наявністю лісових ресурсів, але й з впровадженням нових технологій та механізмів у процесі лісозаготівельних робіт.

в) Наростання соціального гніту та антикріпосницькі виступи. У другій половині 19 століття в підавстрійській Україні виникли серйозні проблеми соціального характеру. Це пов"язано з погіршенням умов проживання та заробітку селянського населення після скасування кріпосного права. Поступове скорочення земельних наділів для селян та зростання високих орендних платежів спричиняло соціальну напругу на селі. Антикріпосницькі виступи, такі як Криворізьке повстання (1861-1862) та інші, стали результатом незадоволення селянством новими умовами життя та праці.

г) Відсутність великого поміщицького землеволодіння та аграрного перенаселення. На відміну від інших регіонів України, в підавстрійській частині країни практично не було великих поміщицьких земельних володінь. Це сильно відрізняло регіон від інших частин країни, де великі поміщицькі угіддя були основною формою землеволодіння. Також підавстрійська Україна не мала проблеми аграрного перенаселення, тобто ситуації, коли велика кількість селян конкурують за обмежені земельні ресурси. Це забезпечувало деяку стабільність у сільськогосподарському секторі економіки регіону.

Отже, економічне життя підавстрійської України в другій половині 19 століття мало свої особливості, зокрема високу частку цукрових буряків у земельному використанні, розвинутість лісозаготівельної галузі, проблеми соціального характеру та відсутність аграрного перенаселення.