Які слова мають чергування о, е з і чи о, е з ну-лем звука і у якій частині слова воно відбувається — у словотворенні

  • 8
Які слова мають чергування о, е з і чи о, е з ну-лем звука і у якій частині слова воно відбувається — у словотворенні чи словозміні? У словах: стіл (чергування у корені), бік (чергування у корені), двір (чергування у суфіксі), рідний (чергування у корені), січень (чергування у суфіксі), вечір (чергування у корені), ночувати (чергування у суфіксі), дорога (чергування у корені), перець (чергування у корені), верболіз (чергування у суфіксі), біль (чергування у корені), Джміль (чергування у корені), вона (чергування у корені), беру (чергування у корені), дріт (чергування у корені), вогонь (чергування у корені), стерегти (чергування у корені), червень (чергування у суфіксі), вощина (чергування у корені), гора (чергування у корені), свого (чергування у корені), синього (чергування у корені), якоїсь (чергування у корені), шостий (чергування у корені), третього (чергування у корені), слово (чергування у корені), творити (чергування у корені), щебетання (чергування у суфіксі), міст (чергування у корені), роги (чергування у корені), вечір (чергування у корені), овес (чергування у корені), явір (чергування у корені), політ (чергування у корені), бік (чергування у корені), свій (чергування у корені), ніч (чергування у корені), дзенькіт (чергування у корені), невід (чергування у корені), стіл (чергування у корені), вісім (чергування у корені), пиріг (чергування у корені), щирість (чергування у корені), Григір (чергування у корені), батіг (чергування у корені), всюдихід (чергування у суфіксі), шляхетність (чергування у корені), шепіт (чергування у корені), гусінь (чергування у суфіксі).
Инна
47
Задача, которую вы представили, связана с чередованием звуков "о, е" в словах и определением, в какой части слова это чередование происходит - в словообразовании или словоизменении. Рассмотрим каждое из предложенных слов и определим чередование.

1. Слово "стіл" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "стл-". Здесь чередование связано со словообразованием.

2. Слово "бік" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "бк-". Здесь чередование также связано со словообразованием.

3. Слово "двір" имеет чередование "о" и "е" в суффиксе слова. Суффикс - "вір-". Здесь чередование связано с словообразованием.

4. Слово "рідний" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "рдн-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

5. Слово "січень" имеет чередование "о" и "е" в суффиксе слова. Суффикс - "чн-". Чередование связано с словообразованием.

6. Слово "вечір" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "вчр-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

7. Слово "ночувати" имеет чередование "о" и "е" в суффиксе слова. Суффикс - "ч-". Чередование связано с словообразованием.

8. Слово "дорога" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "дрг-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

9. Слово "перець" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "прц-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

10. Слово "верболіз" имеет чередование "о" и "е" в суффиксе слова. Суффикс - "лз-". Чередование связано с словообразованием.

11. Слово "біль" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "бл-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

12. Имя "Джміль" имеет чередование "о" и "і" в корне слова. Корень - "мл-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

13. Слово "вона" имеет чередование "о" и "а" в корне слова. Корень - "н-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

14. Глагол "беру" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "бер-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

15. Слово "дріт" имеет чередование "о" и "і" в корне слова. Корень - "дрт-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

16. Слово "вогонь" имеет чередование "о" и "е" в корне слова. Корень - "вгн-". Чередование происходит в корне и связано со словообразованием.

Таким образом, чередование звуков "о" и "е" происходит как в корне, так и в суффиксе слова в предложенных словах. Чередование в корне связано со словообразованием, а чередование в суффиксе также связано со словообразованием. Ученые называют данный процесс чередованием гласных звуков в истории слова.