Які спільнокореневі прикметники можна утворити від наступних іменників? - навчальний, навчальний, земельний, річковий
Які спільнокореневі прикметники можна утворити від наступних іменників? - навчальний, навчальний, земельний, річковий, лісовий, сольовий, свинячий, дерев"яний, морський.
Ярослава 22
Для утворення спільнокореневих прикметників від заданих іменників потрібно дотриматися деяких правил словотворення. Так, в українській мові використовуються наступні префікси та суфікси:1. Навчальний - від іменника "навчання"
- Суфікс -нн- можна використовувати для утворення прикметників, що означають належність до чогось або міру чогось. Тому, виходячи з іменника "навчання", можна утворити прикметник "навчальний", який вказує на те, що щось пов"язане з процесом навчання або призначене для навчання.
2. Земельний - від іменника "земля"
- Суфікс -льн- можна використовувати для утворення прикметників, що означають місце або предмет пов"язаний з певним іменником. Тому, виходячи з іменника "земля", можна утворити прикметник "земельний", що вказує на щось, що стосується землі або розташоване на землі.
3. Річковий - від іменника "річка"
- Суфікс -ов- використовується для утворення прикметників, що означають належність до певного іменника або вказують на властивості того, що названо іменником. Тому, виходячи з іменника "річка", можна утворити прикметник "річковий", що вказує на щось, що стосується річок або має властивості річок.
4. Лісовий - від іменника "ліс"
- Суфікс -ов- використовується для утворення прикметників, що означають належність до певного іменника або вказують на властивості того, що названо іменником. Тому, виходячи з іменника "ліс", можна утворити прикметник "лісовий", що вказує на щось, що стосується лісу або має властивості лісу.
5. Сольовий - від іменника "сіль"
- Суфікс -ов- використовується для утворення прикметників, що означають належність до певного іменника або вказують на властивості того, що названо іменником. Тому, виходячи з іменника "сіль", можна утворити прикметник "сольовий", що вказує на щось, що пов"язане зі смаком, своєрідністю або присутністю солі.
6. Свинячий - від іменника "свиня"
- Суфікс -ч- використовується для утворення прикметників, що означають належність до певного іменника або вказують на властивості того, що названо іменником. Тому, виходячи з іменника "свиня", можна утворити прикметник "свинячий", що означає щось, що стосується свиней або має властивості свиней.
7. Дерев"яний - від іменника "дерево"
- Суфікс -єв- використовується для утворення прикметників, що означають матеріал, з якого щось зроблене. Тому, виходячи з іменника "дерево", можна утворити прикметник "дерев"яний", що вказує на щось, що зроблене з дерева.
8. Морський - від іменника "море"
- Суфікс -ськ- використовується для утворення прикметників, що означають належність до певного іменника або місцевість, де щось зазвичай знаходиться. Тому, виходячи з іменника "море", можна утворити прикметник "морський", що вказує на щось, що стосується моря або знаходиться біля моря.
Таким чином, спільнокореневі прикметники, які можна утворити від заданих іменників, це:
навчальний, земельний, річковий, лісовий, сольовий, свинячий, дерев"яний, морський.