Які твердження про характер суспільно-політичного та релігійного життя в Україні у 1930-х роках є правдивими?

  • 24
Які твердження про характер суспільно-політичного та релігійного життя в Україні у 1930-х роках є правдивими? 1) Впроваджувалася антирелігійна пропаганда і переслідування церковнослужителів. 2) Компартійні та радянські органи влади УРСР мали самостійність у вирішенні економічних і політичних питань. 3) Не відбулося суттєвих змін у керівництві на всіх рівнях, існувала кадрова стабільність. 4) Заборонено суміщення партійних та державних посад. 5) Компартійні та радянські органи мали повний контроль над усіма сферами життя. 6) Відбулися репресії проти "старої більшовицької гвардії", вищих військових кадрів і усіх.
Kirill
1
У 1930-х роках в Україні характер суспільно-політичного та релігійного життя був позначений рядом обставин і змін. Давайте розглянемо кожне твердження окремо:

1) Впроваджувалася антирелігійна пропаганда і переслідування церковнослужителів.
Це твердження є правдивим. У 1930-х роках радянська влада здійснювала антирелігійну пропаганду та переслідувала представників релігійних організацій. Було закрито значну кількість церков, монастирів і семінарій, а духівних лідерів, що не бажали підпорядковуватися державі, репресували.

2) Компартійні та радянські органи влади УРСР мали самостійність у вирішенні економічних і політичних питань.
Це твердження не є правдивим. У 1930-х роках радянська влада була централізованою, і всі важливі рішення приймалися на рівні Москви. Компартійні та радянські органи влади УРСР мали обмежену автономію і виконували директиви та розпорядження зверху.

3) Не відбулося суттєвих змін у керівництві на всіх рівнях, існувала кадрова стабільність.
Це твердження є правдивим. У 1930-х роках українське керівництво практично не змінювалося, і існувала стабільність в кадровій політиці.

4) Заборонено суміщення партійних та державних посад.
Це твердження не є правдивим. У 1930-х роках було поширене суміщення партійних та державних посад, що сприяло зміцненню контролю комуністичної партії над різними сферами життя.

5) Компартійні та радянські органи мали повний контроль над усіма сферами життя.
Це твердження є правдивим. У 1930-х роках радянська влада мала практично повний контроль над усіма сферами життя, включаючи політику, економіку, культуру та освіту.

6) Відбулися репресії проти "старої більшовицької гвардії", вищих державних посадовців та партійних діячів.
Це твердження є правдивим. У 1930-х роках відбулися репресії проти "старої більшовицької гвардії" - високопосадових державних посадовців та партійних діячів, які вважалися неприхильними до політики Йосипа Сталіна.

Отже, з цих тверджень правдивими є: 1) Впроваджувалася антирелігійна пропаганда і переслідування церковнослужителів; 3) Не відбулося суттєвих змін у керівництві на всіх рівнях, існувала кадрова стабільність; 5) Компартійні та радянські органи мали повний контроль над усіма сферами життя; 6) Відбулися репресії проти "старої більшовицької гвардії", вищих державних посадовців та партійних діячів.