Які відмінності є у будові прислівників по-дружньому та униз

  • 25
Які відмінності є у будові прислівників "по-дружньому" та "униз"?
Лариса
66
Прислівник "по-дружньому" утворено за допомогою префікса "по-" та кореня "дружн-". Таке утворення називається префіксальним. Префікс "по-" вказує на спосіб дії чи характеристику. Корінь "дружн-" визначає значення прислівника, у даному випадку - це спосіб поведінки або ставлення - "у дружній, дружелюбний спосіб".

Наприклад, фраза "Вони зустрілися і розмовляли по-дружньому" означає, що вони поводилися один з одним таким способом, який характеризується дружністю.

Прислівник "униз" також має свою будову. Це так званий прислівник родового відношення, бо він утворений від іменника "уніз" (напрямок вниз) за допомогою преформи "-и-". Таке утворення має спрямованість, показує напрямок дії або руху.

Наприклад, фраза "Він спустився униз" показує напрямок руху особи униз.

Отже, відмінності у будові прислівників "по-дружньому" та "униз" полягають у застосуванні різних префіксів та коренів. "По-дружньому" має префікс "по-" та корінь "дружн-", а "униз" має преформу "-и-" та корінь "уніз". Такі відмінності впливають на значення та спосіб вживання цих прислівників у реченнях.