Які явища і процеси спостерігались у соціально-економічному житті підросійської України першої половини ХІХ століття?

  • 66
Які явища і процеси спостерігались у соціально-економічному житті підросійської України першої половини ХІХ століття?
а) Активний розвиток сільського господарства;
б) Зниження експлуатації селянського населення та його роздрібнення власності;
в) Переживання кріпосницьких відносин;
г) Преобладання поміщицького володіння землею;
д) Примат натурального господарства;
е) Зростання антикріпосницьких протестів;
є) Завершення промислової революції.
Ящерица
28
Підросійська Україна першої половини ХІХ століття була свідком значних змін у соціально-економічному житті. Давайте розглянемо кожне з явищ і процесів з вашого списку детальніше.

а) Активний розвиток сільського господарства - у цей період відбулась інтенсивна модернізація сільського господарства. Завдяки впровадженню нової сільськогосподарської техніки та методів обробітку ґрунту, врожайність значно зросла. За наслідком цього збільшилась продуктивність сільського господарства і забезпеченість населення продовольством.

б) Зниження експлуатації селянського населення та його роздрібнення власності - з поширенням феодальної системи та збільшенням земельних володінь поміщиків, селяни втратили свою незалежність. Вони ставали залежними від поміщиків, що спричинило зниження їх соціального статусу та роздрібнення власності.

в) Переживання кріпосницьких відносин - у цей період кріпосні відносини все ще існували в Україні. Більшість селян були примусово прикріплені до землі та зобов"язані виконувати працю для поміщиків. Це обмежувало їх права та свободи.

г) Преобладання поміщицького володіння землею - поміщицьке володіння землею було пануючим у соціально-економічному житті підросійської України. Поміщики володіли значними земельними площами та використовували селянську працю для забезпечення своїх потреб.

д) Примат натурального господарства - у цей період примат натурального господарства ще залишався актуальним. Багато селян вирощували продукти самостійно для свого споживання, а також для виконання повинностей перед поміщиками.

е) Зростання антикріпосницьких протестів - у першій половині ХІХ століття виникли і посилилися протести селян проти кріпосницької системи та поміщицького гніту. Ці протести були пов"язані зі зростанням свідомості українського селянства та їх бажанням визволитися від соціального та економічного гніту.

є) Завершення промислової революції - в першій половині ХІХ століття в Україні завершилася промислова революція. Розвиток промисловості привів до зміни соціально-економічного ландшафту країни, з"явилися нові виробничі потужності та робочі місця для міського населення.

Таким чином, соціально-економічне життя підросійської України першої половини ХІХ століття було вирішальним для розвитку країни, змінилося сільське господарство, відбулися соціальні зміни серед селянства та розгорнулися протести проти кріпосництва та поміщицького гніту. Промислова революція також залишала свій слід у цьому періоді.