Які з наведених нижче прийомів художнього стилю використовуються для зображення предметів та явищ природи як живих

  • 11
Які з наведених нижче прийомів художнього стилю використовуються для зображення предметів та явищ природи як живих істот? а) Вживання епітетів б) Повторення зачинних слів в) Вживання однакових звуків на початку слов д) Надання живим істотам людських властивостей.​
Котенок
29
Для зображення предметів та явищ природи як живих істот використовуються різні прийоми художнього стилю. Давайте розглянемо наведені варіанти один по одному і з"ясуємо, які з них можна використовувати для цієї мети:

а) Вживання епітетів: Епітети - це описові слова, які додаються до іменників для уточнення їх характеристик. Наприклад, "пухнастий хмаринка" або "кришталева кваплина". Вживання епітетів допомагає надати предметам істотності і оживити їх, створюючи більш реалістичне зображення.

б) Повторення зачинних слів: Повторення зачинних слів може бути використане для підкреслення певних характеристик або властивостей живих істот. Наприклад, "Ластівки літають, ластівки співають, ластівки весну приносять". Цей прийом надає ритму та емоційності опису, і може бути ефективним при зображенні природи.

в) Вживання однакових звуків на початку слів: Цей прийом називається алітерацією і полягає в вживанні слів з однаковими звуками на початку. Наприклад, "жайворонок завжди разом грає та співає". Використання алітерації створює мелодійність та особливий ритм, що може сприяти оживленню зображення живих істот.

г) Надання живим істотам людських властивостей: Цей прийом називається уособленням або живописом. Він полягає в тому, що живим істотам приписуються риси і властивості, характерні для людей. Наприклад, "літо веселиться, сонечко сміється". Уособлення допомагає зрозуміти природу предметів і явищ шляхом перенесення людських атрибутів на них.

Отже, для зображення живих істот можна використовувати всі наведені прийоми: вживання епітетів, повторення зачинних слів, вживання однакових звуків на початку слів та надання живим істотам людських властивостей. Комбінація цих прийомів допоможе створити барвисте та живе зображення природи.