Яким буде порядок існування нуклеотидних основ, що містять азот, утворених під час реплікації молекули ДНК на основі
Яким буде порядок існування нуклеотидних основ, що містять азот, утворених під час реплікації молекули ДНК на основі протоколонки - АЦТ ТТГ ГАТ ГАТ?
Svyatoslav 27
При реплікації молекул ДНК на основі протоколонки АЦТ ТТГ ГАТ ГАТ, нуклеотидні основи, що містять азот, будуть розташовуватися в певному порядку. Нуклеотиди, які містяться в ДНК, складаються з чотирьох основ: аденіну (A), цитозину (C), тиміну (T) і гуаніну (G).Порядок існування нуклеотидних основ у даному прикладі буде: А, Т, Т, Г, А, Т, Г, А, Т, Т.
Таке розташування основ в даний момент є результатом дії фермента ДНК-полімерази, яка виробляє нову ДНК-ланку на основі матриці-протоколонки. В процесі реплікації, ДНК-полімераза парує комплементарні нуклеотидні основи до матриці, утворюючи новиц ДНК-ланку. У даному випадку, А (аденін) парується з Т (тимін), а Г (гуанін) парується з Ц (цитозином).
Таким чином, послідовність нуклеотидних основ, що будуть утворені під час реплікації на основі протоколонки АЦТ ТТГ ГАТ ГАТ, буде АТТГАТГАТ.
Будь ласка, зверніть увагу, що це лише один приклад реплікації ДНК і в реальності послідовність нуклеотидних основ може варіюватися в залежності від конкретної ДНК-молекули.