Яким чином використана прикметник, що став іменником, у таких реченнях: а) той, хто їсть багато, не дружить з голодним

  • 27
Яким чином використана прикметник, що став іменником, у таких реченнях: а) той, хто їсть багато, не дружить з голодним б) гучний грім, але малий дощик в) ні блискавка, ні грім не залякують чисте небо г) старий мішок не можна зашити
Skorostnaya_Babochka
61
В реченнях, які ви наводите, прикметник використовується як іменник. Це відбувається шляхом вживання прикметників замість іменників для позначення певних осіб, предметів чи явищ. Розглянемо кожне речення окремо:

а) той, хто їсть багато, не дружить з голодним - у цьому реченні прикметник "багато" використований як іменник для позначення людини, яка їсть багато. Замість повторення іменника, використовується прикметник до іменника "людина" - "той, хто їсть багато".

б) гучний грім, але малий дощик - тут прикметники "гучний" і "малий" використовані як іменники для позначення окремих явищ. Вони служать замінниками іменників "грім" і "дощик" відповідно.

в) ні блискавка, ні грім не залякують чисте небо - в даному реченні прикметники "блискавка" і "грім" використані як іменники для позначення конкретних явищ небесного характеру. Вони є замінниками відповідних іменників.

г) старий мішок не можна зашити - тут прикметник "старий" використаний як іменник для позначення предмета, а саме "мішка". Він виступає замінником іменника "мішок".

Використання прикметників як іменників допомагає уникнути повторень та зробити висловлення більш зрозумілим і компактним. Така конструкція речення є характерною для української мови.