Яким підставам, зазначенням або причинам з історичного джерела приписують початок Національно-визвольної війни

  • 5
Яким підставам, зазначенням або причинам з історичного джерела приписують початок Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII століття? А«Мій син Тиміш наважився зібрати військо з метою шлюбу з дочкою молдавського господаря. Я попереджаю вашу величність, щоб ви відступили з військом до польського кордону…»Б«Наш підданий гетьман Б. Хмельницький, майже об"єднавши свої війська з угорцем Ракочі, послав до Польської держави наказного гетьмана Ждановича, Богуна та інших ватажків для зруйнування…» В«Царська величність виявила свою безмилосердність перед мною, після того як знову зʼявилися примирення:
Петровна
34
Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої середини XVII століття має багато підстав, зазначень та причин з історичних джерел. Уривки, які ви навели, також мають вагому роль у поясненні випуску війни.

Перший уривок, де згадується син Тиміш, свідчить про втручання іноземних монархів у справи України. Середину XVII століття відзначалося великим впливом Російської і Османської імперій на території України. Уривок можна пов"язати зі спробами сусідніх країн залучити Україну у свої політичні і воєнні заміри.

Другий уривок свідчить про спроби гетьмана Богдана Хмельницького об"єднати війська та залучити підтримку від інших народів, зокрема угорців, для боротьби проти Польської держави. Це може бути пов"язано з незадоволенням козацького стану політикою Польщі щодо України та обмеженнями їхніх прав.

Третій уривок вказує на безмилосердність царської величності перед українськими козаками. Можливо, ця виразна неприязнь та декрети з боку Російської імперії стали ще однією причиною боротьби українського народу проти Польської Речі Посполитої.

Отже, на підставі наведених уривків можна зробити висновок, що початок Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII століття було обумовлено залученням іноземних держав до справ України, спробами гетьманів Б. Хмельницького об"єднати війська та залучити підтримку від інших народів, а також діями Російської імперії проти українського народу.