Якими проявами було виявлено почуття гідності й гумору поета в кінці першої зустрічі з лицарем? Запропонуйте декілька
Якими проявами було виявлено почуття гідності й гумору поета в кінці першої зустрічі з лицарем? Запропонуйте декілька рядків з твору, які можуть ілюструвати вашу відповідь. (л. українка, "давня казка")
Виталий 44
У поезії Лесі Українки "Давня казка" почуття гідності й гумору поета проявляються в кінці першої зустрічі з лицарем. На початку твору поетка описує суворість та залицяння лицаря перед прекрасною принцесою. Але в останніх рядках стверджує, що все це - марення:\[О, бие очі поглядом маренєм,
Омагнеться над Трапезундою ліхо!
А галасу поганського та бездоріжжям,
Жетоном жили заморські Джерельні всітечко!
Ніколи мирослави ми не повторюється
На вайдстанах і на сценах;
Це все намарення, що лицаря позуює,-
Вони в жаль намаренно наоченька!"\]
Ці рядки показують іскрометний гумор поетеси, яка насміхається над утопічним зображенням лицарської героїки та мареннями про прекрасне майбутнє. Вона відзначає, що в реальному житті такі ідеали не повторюються і все це - лише переживання й фантазії лицарів.
Таким чином, указані рядки ілюструють гумор та гідність поетеси, яка не бере на серйоз вигадану картину і пропонує інший погляд на лицарські ідеали. Вони показують, що Леся Українка не лише розуміє фальшивість цих мареннь, а й робить акцент на своєму інтелекті та критичному ставленні до верховності лицарства.