Якими засобами мови можна синтаксично розібрати складнопідрядне речення Хотіла б я піснею стати у свою хвилину ясну

  • 18
Якими засобами мови можна синтаксично розібрати складнопідрядне речення "Хотіла б я піснею стати у свою хвилину ясну, щоб вільно по світі літати, щоб вітер розносив луну"?
Vitalyevich
59
Для синтаксичного розбору складнопідрядного речення "Хотіла б я піснею стати у свою хвилину ясну, щоб вільно по світі літати, щоб вітер розносив луну" необхідно враховати наступні моменти:

1. Підмет: "Хотіла б я піснею стати у свою хвилину ясною". У цьому реченні підметом є фраза "я", яка виражена займенником в другій особі однини.

2. Непрямий додаток: "стати у свою хвилину ясною". В даному випадку, непрямий додаток виражений фразою "у свою хвилину ясною", що пов"язане з дієсловом "стати" і вказує на бажання стати чимось.

3. Означення: "щоб вільно по світі літати". Це додаткова частина речення, яка вказує на мету бажання. В даному випадку, означення виражене дієприкметником "літати" і поєднується з підметом "я" за допомогою сполучника "щоб".

4. Означення: "щоб вітер розносив луну". Це інше означення, яке також вказує на мету бажання. Воно виражене дієприкметником "розносив" і поєднується з підметом "вітер" за допомогою сполучника "щоб".

Таким чином, складнопідрядне речення "Хотіла б я піснею стати у свою хвилину ясною, щоб вільно по світі літати, щоб вітер розносив луну" містить підмет, непрямий додаток, перше означення та друге означення. Кожна з цих частин речення виконує свою функцію і вносить важливий відтінок до сенсу речення в цілому. На основі цього розбору можна більш глибоко зрозуміти зміст речення.