Який буде колір шерсті у нащадків схрещування рудого кота та чорної кішки, якщо організм буде гетерозиготою за геном
Який буде колір шерсті у нащадків схрещування рудого кота та чорної кішки, якщо організм буде гетерозиготою за геном, що визначає забарвлення шерсті?
Maksik 51
Постанула, що ви цікавитеся генетикою та спадковістю. Щоб розібратися в цьому завданні, спочатку давайте розберемося з поняттями генотипу та фенотипу.Генотип - це генетичний склад організму, а фенотип - це спосіб виявлення цього генетичного складу. У вашому завданні, організм гетерозиготний за геном, що визначає забарвлення шерсті.
Гетерозиготний генотип означає, що організм має два різних алелі, тобто варіанти гена, що визначає забарвлення шерсті. Для спрощення припустимо, що рудий колір шерсті позначається алеллю "R", а чорний колір - алеллю "r". Оскільки організм гетерозиготний, він буде мати по одному алелю "R" та "r".
Таким чином, коли рудий кіт схрещується з чорною кицькою, їх нащадки отримають по одному алелю від кожного батька. Орієнтовної ймовірності 50% щодо одержання алелі "R" від рудого кота та 50% щодо отримання алелі "r" від чорної кицьки.
Тепер, щоб визначити колір шерсті нащадків, сполучимо алелі, які вони успадковують. Отже, можна сформувати наступну таблицю можливих комбінацій:
\[
\begin{tabular}{|c|c|}
\hline
\textbf{Алелі від рудого кота} & \textbf{Алелі від чорної кицьки} \\
\hline
R & R \\
\hline
R & r \\
\hline
r & R \\
\hline
r & r \\
\hline
\end{tabular}
\]
Перший випадок (R та R) дає максимальну ймовірність отримання рудої шерсті у нащадків. Другий та третій випадки (R та r, або r та R) дають змішаний результат з рудим та чорним кольорами шерсті. Четвертий випадок (r та r) дає найбільшу ймовірність отримання чорної шерсті в нащадків.
Отже, залежно від комбінації алелей, нащадки можуть мати руду шерсть, змішану руду та чорну шерсть, або чорну шерсть. Якщо організм буде гетерозиготою за геном, що визначає забарвлення шерсті, ймовірно кітячі дітки будуть мати руду або змішану шерсть. Але, обов"язково слід зазначити, що це теоретичні розрахунки, а насправді багато чинників може вплинути на фактичний результат, такі як додаткові гени або практичні обставини.