Який є порядок чисельності в ланцюгу живлення для наступних організмів: трав’янисті рослини (10 000) - рослиноїдні
Який є порядок чисельності в ланцюгу живлення для наступних організмів: трав’янисті рослини (10 000) - рослиноїдні ссавці (1) - блохи (100) - одноклітинні тварини-паразити (1 000)? Яким чином можна показати чисельність в оберненій екологічній піраміді ?
Витальевич 52
В даному випадку, порядок чисельності в ланцюгу живлення буде наступним:1. Трав’янисті рослини (10 000) - оскільки вони першоджерело енергії в екосистемі, їхня чисельність буде найбільшою.
2. Рослиноїдні ссавці (1) - оскільки рослиноїдні ссавці харчуються трав’янистими рослинами, їхня чисельність буде меншою за чисельність рослин, але більшою за чисельність інших організмів у ланцюгу живлення.
3. Блохи (100) - блохи харчуються кров"ю рослиноїдних ссавців, тому їхня чисельність буде меншою за чисельність рослиноїдних ссавців, але більшою за чисельність одноклітинних тварин-паразитів.
4. Одноклітинні тварини-паразити (1 000) - оскільки ці тварини живуть і поживною базою для них є кров блох, чисельність одноклітинних тварин-паразитів буде найменшою в даному ланцюгу живлення.
В оберненій екологічній піраміді можна показати чисельність шляхом зображення рівнів живлення зверху донизу. У цьому випадку ми можемо мати такий порядок:
1. Одноклітинні тварини-паразити (1 000) - на вершині піраміди, так як це найменша чисельність в даному ланцюгу живлення.
2. Блохи (100) - наступний рівень піраміди.
3. Рослиноїдні ссавці (1) - третій рівень піраміди.
4. Трав’янисті рослини (10 000) - найбільша чисельність, розташована на нижньому рівні піраміди.
Таким чином, в оберненій екологічній піраміді чисельність організмів зображається у зворотному порядку, починаючи з топу піраміди і закінчуючи основою.