Який прийменник вживається з іменником чи займенником у даних реченнях? В якому відмінку вжиті ці іменники
Який прийменник вживається з іменником чи займенником у даних реченнях? В якому відмінку вжиті ці іменники чи займенники? Мотря прикрасилася хусточкою, сіла на призьбі й задумалася. Ілько, пильно стежачи за нею, неволіючи, захопився її красою, яка тепер ще виразніше проявлялася на сірому тлі стіни - цією красою, яка не б"є у очі, яка на перший погляд їле помітна, але тільки в неї уважно дивиться, можна впитися і очима, і серцем, і всім сущим. Це була краса, яка виховується лише на Україні, але не така, як розмальовують деякі з наших письменників.
Орех_474 37
В данних реченнях вживається прийменник "з". Прийменник "з" вживається з інструментальним відмінком іменників та займенників.1. Мотря прикрасилася хусточкою. В данному реченні іменник "хусточкою" вжито в інструментальному відмінку, оскільки відповідає на питання "з ким?/з чим?".
2. Сіла на призьбі. У реченні іменник "призьбі" також вжито в інструментальному відмінку, відповідаючи на питання "на чому?/на кого?".
В наступних реченнях вжито прийменник "на":
3. Ілько, пильно стежачи за нею, неволіючи, захопився її красою. Тут немає іменника, але займенник "її" вжитий в інструментальному відмінку, оскільки замінює іменник жіночого роду.
4. яка тепер ще виразніше проявлялася на сірому тлі стіни - цією красою. Усередині речення, займенник "цією" вжитий в інструментальному відмінку, оскільки замінює іменник жіночого роду.
Наступне речення вивчає щось нове - вжиття прийменника "на" з інструментальним відмінким при заміні займенника:
5. Це була краса, яка виховується лише на Україні. В данному реченні займенник "це" вжито замістьі прийменника "на", але все одно займенник "це" вживається в інструментальному відмінку.
Таким чином, у наведених реченнях прийменник "з" вживається з іменниками і займенниками, в інструментальному відмінку. А прийменник "на" вживається зазначеним реченні при заміні займенником, також в інструментальному відмінку.