Який є стан дієслова у наступних словосполученнях? держава є будувана, друзі є зустрічаються, хліб є кришиться, річка
Який є стан дієслова у наступних словосполученнях? держава є будувана, друзі є зустрічаються, хліб є кришиться, річка є розливається, готуватися до свята, піклуватися про матір, підніматися на гору, є зведений мулярами.
Дружок 57
Слова "держава", "друзі", "хліб", "річка" і "гора" у даному контексті є іменниками, а не дієсловами. Вони виступають в ролі суб"єкта речення і вказують на те, про що йде мова.Словосполучення "є будувана" має форму дієприкметникової присудкової означення. У даному випадку, дієслово "будувана" виконує функцію присудка і дає відповідь на питання "що робиться?".
Словосполучення "є зустрічаються" також має форму дієприкметникової присудкової означення. Дієслово "зустрічаються" виконує функцію присудка і вказує на те, що друзі роблять.
Словосполучення "є кришиться" і "є розливається" також мають форму дієприкметникової присудкової означення. Вони вказують на дію, яка відбувається з предметами "хліб" і "річка".
Словосполучення "готуватися до свята" має форму дієслівного звороту. Дієслово "готуватися" виконує функцію присудка і виражає дію, яка виконується суб"єктом відносно свята.
Словосполучення "піклуватися про матір" також має форму дієслівного звороту. Дієслово "піклуватися" виконує функцію присудка і виражає дію, яка виконується суб"єктом відносно матері.
Словосполучення "є зведений мулярами" має форму дієприкметникової присудкової означення. Дієслово "зведений" виконує функцію присудка і вказує на властивість стану "мулярами" відносно чогось.
Однак, треба відзначити, що в російській мові більш природною формою для цих словосполучень буде відсутність дієслова "є". Наприклад, замість "хліб є кришиться" більш розповсюджено казати "хліб кришиться", а замість "друзі є зустрічаються" - "друзі зустрічаються". Такий спосіб висловлення є відповідним мовним нормам.